ANTALYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kepez'de 9924 m2 arsa icradan satılıktır

ANTALYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01116309
Şehir : Antalya / Kepez
: 9924
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 17.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7891 ESAS
Muhammen Bedeli
:
9,924,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.02.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
27.03.2020 14:30
Satış Yeri
:
4. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı Muratpaşa / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
4. İCRA DAİRESİ
2019/7891 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Kepez İlçesi, Varsak Mahallesi, 2957 Ada, 2 nolu parsel. Demirel Mahallesinde Turgut Reis Caddesinin ( kuzeyinde ) üzerinde bulunmaktadır. Batısında Süleyman Demirel Bulvarı ile, Fatih Terim Caddesi vardır. Bulunduğu yere belediye hizmetleri ve diğer alt yapı hizmetleri getirilmiştir. Ulaşımı kolaydır.
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI:Dosya İçinde Bulunan Tapu Kaydına Göre Antalya İli, Kepez İlçesi, Varsak Mahallesi, 2957 Ada, 2 nolu parselin Yüzölçümü 9924 m2 Cinsinin ARSA olduğu belirtilmiştir. Kıymet takdirine konu 2957 Ada, 2 nolu parsel üzerinde yapı ve tesis bulunmamaktadır. Parselin boş arsa durumunda olduğu görüldü. Kıymet takdirine konu parsel imar planı içinde olduğundan arsa vasfındadır. Topoğrafik yapısı düzgündür.2957 Ada, 2 nolu parsel ; Demirel Mahallesinde, Turgut Reis Caddesinin ( kuzeyinde ) üzerinde bulunmaktadır. Batısında Süleyman Demirel Bulvarı ile, Fatih Terim Caddesi vardır. Bulunduğu yere belediye hizmetleri ve diğer alt yapı hizmetleri getirilmiştir. Ulaşımı kolaydır.
Adresi : Kepez İlçesi, Varsak Demirel Mahallesinde, Turgut Reis Caddesinin ( kuzeyinde ) üzerinde bulunmaktadır. Batısında Süleyman Demirel Bulvarı ile, Fatih Terim Caddesi vardır.
Yüzölçümü : 9.924 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Dosya İçinde Bulunan İmar Çapına Göre Antalya İli, Kepez İlçesi, Varsak Mahallesi, 2957 Ada, 2 Nolu Parsel Ayrık Nizam, E = 0.75 Emsalli, Kat Adedi 7, Saçak Seviyesi Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Hükümlerine Uyulacaktır. Yollardan Çekme Mesafesi 5.00 / 5.00 / 5.00 / 5.00 mt dir.
Kıymeti : 9.924.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 26/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 27/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 4. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı Muratpaşa / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7891 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/01/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR