BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükçekmece'de 4628 m² arsa icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01118758
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : KUMBURGAZ MAH. / KUMBURGAZ
: 4628
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 20.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1636 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
4,165,848 TL
Birinci Satış Günü
:
28.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
25.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
Ekınoba mah.,londra asfaltı üzeri yanyol N:107 Çanakkale sk. BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2019/1636 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Özellikleri : Satışa konu arsa nitelikli taşınmaz tapunun Büyükçekmece İlçesi, Kumburgaz Mahallesi, 468 ada, 3 parsel numarasında kayıtlı olup 4.628,72 m2 yüzölçümlüdür. Taşınmaz adres olarak Büyükçekmece İlçesi, Kumburgaz Mahallesinde, Kumburgaz TEM Bağlantı Yolu ile irtibatlı Kırçeşme Sokağın devamında yer alan Yazgı Sokak üzerinde yer almaktadır.Taşınmaz ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. TEM Kumburgaz gişelerine yakın ve yürüme mesafesindendir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine nispeten uzak konumda olan taşınmazın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatlarında kısmi eksiklikler bulunmakta ise de bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir.Yerinde yapılan incelemede, yukarıdaki fotoğraflarda da görüleceği gibi taşınmazın tarım arazisi olarak kullanıldığı, ekili olduğu, üzerinde herhangi bir yapının bulunmadığı belirlenmiştir. Taşınmaz hafif eğimli bir topoğrafyaya sahiptir. İmar durumuna göre taşınmaz üzerine takriben toplam taban alanı 925,00 m2 – toplam yapı alanı ise 1.850 m2 olan 2 katlı yapıların inşası mümkündür.
Yüzölçümü : 4.628,72 m2
İmar Durumu : Büyükçekmece Belediye Başkanlığı Plan Ve Proje Müdürlüğünün 10.04.2019 tarihli imar durum yazısı Büyükçekmece İlçesi, Kumburgaz Mahallesi, 314 ada, 1 parsel numaralı taşınmaza ait imar durumunun gönderildiği anlaşılmakla, kıymet takdirine konu taşınmazın imar durumuna ilişkin olarak ilgili Belediye’de haricen yapılan araştırmada; Büyükçekmece İlçesi, Kumburgaz Mahallesi, 468 ada, 3 parsel numaralı taşınmazın onaylı uygulama imar planında TAKS : 0,20 – KAKS: 0,40 – Ayrık nizam – 2 kat – konut alanında kaldığı öğrenilmiştir.
Kıymeti : 4.165.848,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 28/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 25/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Ekınoba mah.,londra asfaltı üzeri yanyol N:107 Çanakkale sk. BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL -
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1636 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR