ÇATALCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çatalca'da 379 m² arsa icradan satılıktır

ÇATALCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039765
Şehir : İstanbul / Çatalca
Semt-Mahalle : GÖKÇEALİ MAH. / ÇATALCA
: 379
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 17.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/398 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
151,691 TL
Birinci Satış Günü
:
24.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Çatalca Adliyesi Çatalca İcra müdürlüğü Kalemi Çatalca/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÇATALCA İCRA DAİRESİ

2018/398 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Çatalca İlçe, 130 Ada, 4 Parsel, GÖKÇEALİ Mahalle/Köy, KARASU mevkiinde bulunan taşınmaz Gökçeali mahallesi yerleşik alanı dışında kalmaktadır.Alt yapı hizmetlerinden kısmen fayadalanmaktadır.Kadastral yola cephelidir.Doğu sınırından dere geçmektedir.Üzerinde ekonomik öneme sahip bina, yapı çit ağaç vs. tespit edilememiştir.Etrafı şahıs parselleri, ile çevrili taşınmaz üzerinde yaklaşık 2-4 senedir kültür bitkisi ziraatı yapılmadığı tespit edilmiştir.Ayrıca parsel üzerinde taşınabilir konteynırlar bulunmaktadır.20.06.2001 tarih onaylı 1/5000 ölçekli Çatalca İlave alan ve Mücavir Köyler Nazım İmar planında büyük bir kısmı dere mutlak koruma alanında ağaçlandırılacak alanda kalmakta olup, kısmen de yol alanında kalmaktadır.Bahse konu parseli kapsayan alanda 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planları bulunmadığından imar durumu tanzim edilememektedir, denilmektedir.
Yüzölçümü : 379,23 m2
Arsa Payı : 13/192
İmar Durumu :20.06.2001 tarih onaylı 1/5000 ölçekli Çatalca İlave alan ve Mücavir Köyler Nazım İmar planında büyük bir kısmı dere mutlak koruma alanında ağaçlandırılacak alanda kalmakta olup, kısmen de yol alanında kalmaktadır.Bahse konu parseli kapsayan alanda 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planları bulunmadığından imar durumu tanzim edilememektedir, denilmektedir.
Kıymeti : 151.691,58 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 24/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 24/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Çatalca Adliyesi Çatalca İcra müdürlüğü Kalemi Çatalca/İSTANBUL -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/398 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR