DENİZLİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Gümüşçay'da 368 m² arsa ve müştemilatları icradan satılıktır

DENİZLİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01043574
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : GÜMÜŞÇAY MAH. / GÜMÜŞLER
: 368
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

HİZMET 28.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2556 Esas
Muhammen Bedeli
:
271,068 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
26.11.2019 10:20
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. DENİZLİ 4. İCRA DAİRESİ
2019/2556 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Merkezefendi İlçe, 438 Ada, 11 Parsel, GÜMÜŞÇAY Mahalle/Köy,Tapu Kaydında arsa vasıflı olarak geçen taşınmazın üzerinde 8,00 m. X 15,00 m. Ebatlarında 120,00 m2 alanlı yığma tarzda yapılmış ahır- besihane yapısı ve 6,00 m. X 6,00 m. Ebatlarında 36,00 m2 alanlı yığma tarzda yapılmış mesken yapısı vardır.Yapılar briket yığma tarzda yapılmıştır.Dışı sıvalı- kısmen badanalıdır. Besihane yapısı üzerinde ahşap çatı üzeri kiremit örtülü vardır.Mesken yapısı üzeri çatısızdır.Besihane yapısı iki bölümlü olup kapısı demir doğ.lı pencere kasaları demir doğ.lı pencereleri olmayıp demir korkulukludur. Zemini betondur.Mesken yapısının ( bahçe evi şeklinde ) kapısı demir doğ.lı pencereleri plastik doğ.lıdır. İmar durumu ise ;Merkezefendi İlçesi Uygulama İmar planı dahilinde ;Konut alanında ,Ayrık nizamlı , 2 kat müsadelidir.TAKS/ KAKS/ E = 0,40/0,80/0,80 , Ön bahçe çekme mesafesi = 5,00 m. , Yan Bahçe çekme mesafesi = 3,00 m. Şeklindedir. Bulunduğu mevkii olarak taşınmaz ;Gümüşçay Mah. De 4175 sokağa cephelidir.Ahmet Sami Uslu İlkokulu ve ortakuluna , Meska Evleri Camiine , Meska Evlerine ,Gümüşçay Caddesine yakın konumdadır. Konum itibariyle tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Ulaşımı her türlü vasıtayla rahattır. TEK,PTT hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın ayrıntılı özellikleri dosyamızdaki bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Gümüşçay Mah. 4175 Sk No: 21 Merkezefendi / DENİZLİ
Yüzölçümü : 368 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 271.068,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kayıtlardaki gibidir
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 26/11/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2556 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR