DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Honaz'da 1988 m² bina ve müştemilatı icradan satılıktır

DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00993115
Şehir : Denizli
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 10.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1123 Esas
Muhammen Bedeli
:
2,983,676 TL
Birinci Satış Günü
:
08.07.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.08.2019 11:00
Satış Yeri
:
Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
9. İCRA DAİRESİ
2018/1123 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :


TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İli, Honaz İlçesi, Kızılyer Köyü/Mahallesi, Kızılmeşe Mevkii, 103 Ada, 1 Parselde kayıtlı 8.703,00 m2 yüzölçümlü arsa. Taşınmaz, bulunduğu konum itibariyle Kızılyer girişi Dereçiftlik yolu üzerinde, köşede 20 m. genişliğinde yola cephelidir. Kızılyer Kocabaş yoluna cephelidir.Çevresinde yapılaşma yoktur, yakınında akaryakıt istasyonu, üzüm bağları vardır. Arsa üzerinde 22 adet sedir çam ağacı, 3 adet zeytin ağacı, 3 adet dut ağacı, 3 adet çam ağacı, 2 adet nar ağacı vardır. Taşınmaz , tapu kaydında arsa niteliğinde olsa da, arsa üzerinde soğuk hava deposu ve bekçi evi mevcuttur. Soğuk hava deposu, ana bina ve idari bina yapısı 7,50 m.yüksekliğinde, kısmen iki katlı, kısmen bir katlı olarak kullanılmaktadır.İçerisi depo şeklinde duvarlarla bölünmüştür.Duvarlar izolasyonlu hazır panel duvar sıvalı ve boyalıdır.Betonarme sistemle yapılmıştır.Yapının tabanı vakumlu düzgün betondur.Kapalı alan toplamı 1.988,50 m2'dir.Giriş cephesinde ve arka cephede, tabanı beton, üzeri çelik yapıdan üzeri saç sandaviç panel levhalarla örtülü sundurma yapısı vardır.Açık çelik sundurma yapısı alanı 265,00 m2'dir. Ancak yerinde arka tarafta 150,00 m2 açık beton platform yapılmıştır bu alan yapı ruhsatı alanına dahil edilmemiştir.Çatıda açık teras üzerinde taban betonuna monteli soğutma sistemi vardır.Ancak soğutma sistemlerinin elektrik kabloları motorları v.s.tesisatları sökülmüş mevcut saç panoları kalmış kullanılabilecek durumda değildir.Bekçi evi, soğuk hava deposunun batısında ayrı yapılmış bir katlı yapıdır.Giriş holü ve oda olarak kullanılan, kapalı teras (üç tarafı PVC doğrama ile çevrili) oda, mutfak banyo ve tuvaletten oluşmaktadır.Çatısı ahşap kiremit örtü, üzerinde sıcak su temin amaçlı güneş kollektörü vardır.Dış cephe sıvalı boyalı, dış cephe kapı ve pencereler PVC doğramadır. Giriş holü, mutfak ve banyo tuvalet tabanları karo plaka, mutfak ve banyo tuvaletin duvarları karo fayans, oda tabanları kaplama, duvarlar sıvalı ve boyalı, tavanlar ahşap lambri olarak yapılmıştır.Mevcut hali ile kullanılmamaktadır. Taşınmaza ait parsel içerisinde soğuk hava deposunun arka kısmında yola yakın yerde demir elektrik direği ve saç elektrik pano kutusu vardır.Panonun kapakları açık vaziyette, tesisat kabloları ve elektrik sayaçları kullanılır durumda değildir.


Adresi : Kızılyer mahallesi, Kızılmeşe mevkii, Honaz/Denizli
Yüzölçümü : 8.703 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli planlı saha içerisinde kalmakta olup (D) inşaat yoğunluğu E:0,60'dır.
Kıymeti : 2.983.676,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/07/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 20/08/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1123 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR