ELAZIĞ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Elazığ Merkez Mornik Mah.de 738 m² arsa mahkeme kararıyla satılacaktır

ELAZIĞ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01176345
Şehir : Elazığ / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 23.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
590,472 TL
Birinci Satış Günü
:
07.08.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.10.2020 14:00
Satış Yeri
:
Elazığ Adliyesi 2.Katta bulunan 2.Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ELAZIĞ 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU


2020/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Elazığ İl, Merkez İlçe, 5176 Ada, 5 Parsel, Mornik Mah., 17/02/2020 tarihli bilirkişi raporuna göre; Satışı istenilen taşınmaz boş arsadır. Keşif tarihi itibari ile komşu 10 nolu parselde devam eden inşaatın satış ofisi olarak kullanılan geçici konteynır benzeri bir yapı bulunmaktadır. Yapı taşınabilir durumdadır ve geçici olarak konu taşınmazda bulunmaktadır. Paftadan anlaşıldığı üzere parselin yoldan 10 m çekmesi mevcuttur. Taşınmaz güneyinde Doğukent caddesi geçmektedir. Bölge yeni yapılaşma açısından revaçta bir konum teşkil etmektedir. Doğukent Fethi Sekin Şehir Hastahanesine giden ana arter üzerinde bulunması değerini olumlu etkilemektedir. Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup, toplu taşıma araçları parselin önünden geçmektedir.
Adresi : Elazığ İli Merkez İlçesi Mornik Mahallesi / Merkez / Elazığ
Yüzölçümü : 738,09 m2
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı E=1,50 konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 590.472,00 TL KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 07/09/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 07/10/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Elazığ Adliyesi 2.Katta bulunan 2.Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonudur.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK'nun 127. Maddesi uyarınca gazete ve elektronik ortamda yapılan ilan ilgililere yönelik tebliğ yerine geçmektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR