GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Gölcük İhsaniye Mahallesinde 429 m² arsa icradan satılıktır

GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01083068
Şehir : Kocaeli / Gölcük
Semt-Mahalle : İHSANİYE MERKEZ MAH. / GÖLCÜK
: 429
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

GÖLCÜK HABER 14.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/718 ESAS
Muhammen Bedeli
:
347,897 TL
Birinci Satış Günü
:
18.12.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
22.01.2020 15:00
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

2019/718 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Tapu kaydında;Kocaeli İli, Gölcük İlçesi, İhsaniye Köyü, 66 Ada, 8 Parselde kayıtlıdır. Ana taşınmaz niteliği arsa olup, arsanın toplam yüzölçümü 429,09m2'dir. Borçlu tam hisseye sahiptir.
Bilirkişi Raporuna göre; Taşınmazın Hali Hazır Durumu:
Dava konusu taşınmaz Kocaeli Büyükşehir belediyesinin ve Gölcük belediyesinin imar planı sınırları içindedir (Şekil 1). Taşınmaz İhsaniye hastane kavşağını dik kesen 279. Sokaktan kuzey yöne sapan 4246. Sokak üzerinde parseldir. Keşif tarihinde söz konusu parsel üzerinde ekonomik açıdan değere sahip bir yapı olmamakla birlikte hâlihazırda üzerinde serinlemek ve geçici dinlenme sağlaması amacıyla bir adet 25 m2 alana sahip sundurma tespit edilmiştir (Şekil 2). Bunun yanı sıra taşınmaz hali hazırda boş arsa durumundadır (Şekil 3). Taşınmaz fiziki koşulları açısından ele alınacak olursa düz bir arazi yapısına sahiptir. Buda her türlü inşai faaliyete uygun bir zemin sunmaktadır. Taşınmaz yol, su, elektrik, haberleşme gibi altyapı hizmetlerinden oldukça hızlı yararlanabilmektedir.
Taşınmaz şehrin merkezine yakın sayılabilecek konumda, hemen ön caddesinden minibüs güzergahı bulunmaktadır. Taşınmaz Hastane caddesi üzerinde olup, son zamanlarda yapılaşma hızının yüksek olduğu bir alanda bulunmaktadır. Hemen yakınında Gölcük devlet Hastanesi, İlköğretim Tesis Alanı ve D-130 Karayoluna yaklaşık 200 m mesafededir. Yapımı devam eden ve bir çok iskan edilen mesken ve dükkan yer almaktadır Yukarıda sayılan özelliklerden dolayı taşınmazın alım satım kabiliyetinin son derece hızlı olabileceği düşünülmektedir.
Adresi : İhsaniye Çiftlik Mah. 4246 Sok. No :3Gölcük / KOCAELİ
Yüzölçümü : 429,09 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Gölcük Bld. Bşk.02/04/2019 tarihli yazısında, taşınmazın Gölcük Belediyesi Revizyon Uygulama İmar Planında, Ayrık Nizam, 3 katlı,TAKS=0.35 ve KAKS=1.05 olmak üzere, Konut Alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 347.897,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/12/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 22/01/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/718 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR