LAPSEKİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

LAPSEKİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00538210
Şehir : Çanakkale
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 01.02.2017
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/111 ESAS
Muhammen Bedeli
:
426,300 TL
Birinci Satış Günü
:
07.04.2017 09:30
İkinci Satış Günü
:
05.05.2017 09:30
Satış Yeri
:
LAPSEKİ ADALET SARAYI-LAPSEKİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ - LAPSEKİ/ÇANAKKALE 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

LAPSEKİ

İCRA DAİRESİ

2016/111 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Çanakkale İl, Lapseki İlçe, 855 Parsel No, Köycivarı mevkii Mahalle/Mevkii, Şahinli köyü Köyü, Taşınmaz tınlı toprak yapısına sahiptir.Üzerinde dam bulunan taşınmazda tarlı tarımı yapılmakta ve sulama imkanı bulunmamaktadır.Denizi gören,köye yakın ve toprak yol kenarında olan taşınmazın bir kısmı düz bir kısmı ise yaklaşık %10 eğime sahiptir.

Adresi : Şahinli köyü LAPSEKİ / ÇANAKKALE
Yüzölçümü : 21.331,50 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Köy yerleşik sınırları dışında kalmakta olup, 1/100000 ölçekli Balıkesir-Çanakkale planlama bölgesi çevre düzeni planında tarım alanları lejatında kalmakta olup, ayrıntılı imar cevabı dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 426.630,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 06/01/2007 tarihli bakanlar kurulu kararına istinaden yabancı gerçek kişilere ve tüzel kişilere satılmaz.Sınırlı ve ayni hak tesis edilemez.
1. Satış Günü : 07/04/2017 günü 09:30 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 05/05/2017 günü 09:30 - 09:40 arası
Satış Yeri : LAPSEKİ ADALET SARAYI-LAPSEKİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ - LAPSEKİ/ÇANAKKALE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/111 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/01/2017İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR