DERİNKUYU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa ve üzerindeki taşınmazlar

DERİNKUYU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00714146
Şehir : Nevşehir / Derinkuyu
Semt-Mahalle : BAYRAMLI MAH. / DERİNKUYU
: 1068
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 03.12.2017
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2010/3 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
193,803 TL
Birinci Satış Günü
:
05.01.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
09.02.2018 10:00
Satış Yeri
:
Kaymakamlık Binası Girişi Adliye İcra Dairesi Derinkuyu/Nevşehir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DERİNKUYU İCRA DAİRESİ
2010/3
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Nevşehir İl, Derinkuyu İlçe, 264 Ada, 303 Parsel, Bayramlı Mahallesi, Şemsiliyolu Mevkii, Satışa konu taşınmaz tapu kayıtlarında arsa olarak geçmekte ise de Taşınmazın üzerinde 2 katlı kargir bir ev ve müştemilat depo vardır. Derinkuyu İmar planı içerisinde her türlü belediye alt ve üst yapı imkanlarından yararlanır durumda, düz topografyalı, Kuzey ve Güneyden yola cepheli, Öteki yönlerden komşu parsellerle çevrili, İmar planı gereği üzerine 3 katlı ayrın nizam yapılaşma izni bulunmakta, konut alanında bulunmaktadır. Arsa üzerinde Zemin+1 katlı, yığma kargir taşıyıcı sistemli, betonerme teras çatılı, sobalı, 1.kat mesken olarak kullanılan, Zemin katın bir kısmı mesken bir kısmı da depo olarak kullanılan, Kapıları ahşap doğramalı, Pencereler Pvc doğramalı, Mekan zeminleri şap kaplamalı, duvarları kireç badanalı, Zemin katın pencereleri demir korkuluklu, 199 m² inşaat alanlı, Mesken olarak kullanılan kısımları 3A yapı sınıflı, Depo olarak kullanılan kısım 1B yapı sınıflı, Bu evin kuzeyinde konumlu depo yapısı ise 1 katlı Yığma kargir taşıyıcı sistemli, ahşap beşik çatılı, Kapı ve pencereler demir doğramalı, 92,30 m² inşaat alanlıdır. Yapılar %36 yıpranma oranlıdır.
Yüzölçümü : 1.068,74 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Var.
Kıymeti : 193.803,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/01/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 09/02/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Kaymakamlık Binası Girişi Adliye İcra Dairesi Derinkuyu/Nevşehir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2010/3 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR