LAPSEKİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla

LAPSEKİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00526526
Şehir : Çanakkale
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 13.01.2017
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/11 TALİMAT
Muhammen Bedeli
:
239,129 TL
Birinci Satış Günü
:
27.04.2017 09:30
İkinci Satış Günü
:
25.05.2017 09:30
Satış Yeri
:
LAPSEKİ ADLİYESİ -LAPSEKİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ - LAPSEKİ/ÇANAKKALE 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

LAPSEKİ

İCRA DAİRESİ

2016/11 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Çanakkale İl, Lapseki İlçe, 325 Ada No, 45 Parsel No, Kozluk Mevkii Umurbey köyü Köyü, Taşınmaz toprak yapısı tınlı toprak yapısında olup,Umurbey ovasında yer almaktadır.Taşınmaza ulaşım kolay olmaktadır.Taşınmaz üzerinde 2-3 yaşında şeftali fidanları ,5-6 yaşlarında şeftali ağaçları ,10-15 yaşlarında erik ağaçları bulunmaktadır.Meyve ağaçları bakımsızdır.Taşınmazın sulama imkanı bulunmamaktadır.

Adresi : Umurbey köyü

Yüzölçümü : 14.075,27 m2

Arsa Payı : TAM

İmar Durumu : Gelen cevapta İmar planı dışında olup arazi vasfında olduğu bildirilmiştir.

Kıymeti : 239.129,05 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : 06.02.2007 Tarihli Bakanlar Kurulu Kararına istinaden yabancı gerçek kişilere ve tüzel kişilere satılmaz sınırlı ve ayni hak tesis edilmez.Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 27/04/2017 günü 09:30 - 09:40 arası

2. Satış Günü : 25/05/2017 günü 09:30 - 09:40 arası

Satış Yeri : LAPSEKİ ADLİYESİ -LAPSEKİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ - LAPSEKİ/ÇANAKKALE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/11 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2017İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR