İZMİR BALÇOVA VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Balçova'da 1664/63 hisseli arsa açık artırma usulü ile satılacaktır

İZMİR BALÇOVA VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01082126
Şehir : İzmir / Balçova
Semt-Mahalle : TELEFERİK MAH. / BALÇOVA
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EKSPRES 13.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
HABER EKSPRES 15.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İHALE İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Niteliği, Türü ve Miktarı
:
Teleferik Mah. Uzun Hasan Sok. No:24 Balçova/İZMİR adresinde bulunan ve İzmir İli, Balçova İlçesi, Balçova Mah. 1355 ada, 1 parselde kayıtlı, 1664/63 hisseli, üzerinde intifa hakkı bulunan arsa
İşin Yapılacağı Yer
:
Balçova/ İZMİR
İhale ve Teklif Açma Tarihi
:
18.12.2019 14:30
İhalenin Yapılacağı Yer / Başvuru Adresi
:
Balçova Vergi Dairesi Müdürü odası
İhale Usulü
:
6183 Sayılı AATUHK Usulünce Satış
İhale Türü
:
Satış

6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunun (85) (93). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI
İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı
(Balçova Vergi Dairesi Müdürlüğü)


AÇIK ARTIRMA USULU İLE GAYRİMENKUL SATIŞ İLANI

Gayrimenkulün Özellikleri; Satışı yapılacak gayrimenkul, Teleferik Mah. Uzun Hasan Sok. No:24 Balçova/İZMİR adresinde bulunan ve İzmir İli, Balçova İlçesi, Balçova Mah. 1355 ada, 1 parselde kayıtlı, 1664/63 hisseli, üzerinde intifa hakkı bulunan arsa niteliğindedir.


Satış Tarihi, Yeri ve Saati; Satış (Açık Artırma) 18.12.2019 tarihinde Çarşamba günü saat 14:30‘da Balçova Vergi Dairesi Müdürü odasında yapılacak olup, satış süresi 10 dakikadır.


Gayrimenkulün Rayiç Değeri; 34.075,00,-TL
KDV Oranı; %18’dir.


Satış Şartları;


1- Gayrimenkul, 34.075,00 TL olarak takdir edilen rayiç değer üzerinden açık artırmaya çıkarılacak olup, alınacak teminat tutarı 2.556,00,-TL nakit para veya kesin ve süresiz olmak şartıyla 2.556,00.-TL‘lik Banka Teminat Mektubu alınacaktır.


2- Gayrimenkulün satışına iştirak etmek isteyenler teminatlarını Balçova Vergi Dairesi Müdürlüğü veznesine Açık Artırma (ihale) günü saat 12:30’ a kadar yatırarak, teminatlarının verildiğine ilişkin ( Vergi Dairesi Alındısı veya Menkul Kıymetler Alındısı) belgelerini de aynı süre içerisinde Gayrimenkul Satış Komisyonuna ibraz etmeleri gerekmektedir.


3- Satışa konu Gayrimenkul Katma Değer Vergisine tabi olup, KDV oranı %18’ dir. Satış kararının Damga Vergisi, Tapu Harcı, tellaliye ücreti ve diğer satış giderleri alıcı tarafından ödenecektir.


4- Gayrimenkul açık artırma sonucu üç defa bağırıldıktan sonra en çok artırana ihale olunur. Gayrimenkul malın satışında artırma bedeli, gayrimenkule biçilen rayiç değerin %75’ini bulmadığı ve şayet artırılan bedel amme alacağına rüçhanı olan alacakların tutarından fazlaya çıkmadığı ve yapılmış ve/veya yapılacak masrafları karşılamadığı takdirde, en çok artıranın taahhüdü baki kalmak şartıyla 7 gün sonra 25.12.2019 tarihinde Çarşamba günü saat 14:30’ da Balçova Vergi Dairesi Müdürlüğünde tekrar artırmaya çıkarılacaktır.


5- Gayrimenkul kendisine ihale olunan kimse, ihale bedelini derhal veya talep edilmesi halinde satış komisyonunca verilecek mühlet içerisinde peşin ödemezse, ihale feshedilir ve Gayrimenkul Satış Komisyonunca derhal 7 gün müddetle artırmaya çıkarılır. Bu artırmada alacaklılara herhangi bir tebligat yapılmaz. Yalnız ilan ile iktifa olunur. Birinci defa kendisine ihale yapılan ve ihale bedelini ödemeyen kimse iki ihale arasındaki farktan ve diğer zararlardan sorumlu olup, ihale farkı ve faizin teminatttan mahsubu yapıldıktan sonra kalan tutar 6183 sayılı A.A.T.U.H.Kanun hükümlerine göre tahsil olunur


6- Gayrimenkul satış şartnamesi Balçova Vergi Dairesi Müdürlüğü İcra Satış Servisinden temin edilebilir. Satışa iştirak edecekler, şartnameyi görmüş ve içeriğinde yazılı hususları kabul etmiş sayılacaklardır.


7- İş bu ilanın tapu kaydında adresi bulunmayan ilgililer ile tapu kaydında ad ve adresleri geçip de tebliğ edilemeyen ilgililere de tebliğ yapılmış sayılır.


İLAN OLUNUR.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR