AFŞİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Afşin'de 966 m² arsa icradan satılıktır

AFŞİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01119709
Şehir : Kahramanmaraş / Afşin
Semt-Mahalle : AFŞİNBEY MAH. / AFŞİN
: 966
Yayınlandığı Gazeteler

YEŞİL AFŞİN 23.01.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/401 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.03.2020 11:40
İkinci Satış Günü
:
02.04.2020 11:40
Satış Yeri
:
AFŞİN HÜKÜMET KONAĞI ÖNÜ POLİS NOKTASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AFŞİN İCRA DAİRESİ

2019/401 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Afşin İlçe, 1225 Ada, 1 Parsel, AFŞİNBEY Mahalle/Köy, TAŞINMAZ ÖZELLİKLERİ:Kahramanmaraş İli,Afşin İlçesi ,Afşinbey Mah ,Boşnakköyü yolu mevki,1225 ada,1 nolu parselde,arsa vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz ,Cumhuriyet İÖO'na 450,Atatürk lisesine 600,Aktepe camine 620 ve Çevre yoluna 280 metre kuş uçuşu mesafededir.Bölgenin altyapı hizmetlerinden yararlanması tamdır.Çevrede bahçeli v tipi yapılar görülmüştür.Toplu yapılaşma görülmemiştir.966,21 M2 alana sahip,arsa vasfındadır.parselin ortalama eni 24 metre olup ,ortalama uzunluğu 41 metredir.Taşınmaz %1-2 eğimli bir topografyada olup ,geometrik olarak dikdörtgene benzer şekildedir.parselin üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır.
İMAR DURUMU:Konu taşınmazın bulunduğu parsel ,konut alanında ,ayrık nizam 6 kat E=1,50 yoldan 5 ve komşu parsellerden 4'er çekme mesafeli olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir.
Adresi :Kahramanmaraş İl, Afşin İlçe, AFŞİNBEY Mahallesi
Yüzölçümü : 966,21 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu ::Konu taşınmazın bulunduğu parsel ,konut alanında ,ayrık nizam 6 kat E=1,50 yoldan 5 ve komşu parsellerden 4'er çekme mesafeli olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Taşınmaz kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 03/03/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : afşin hükümet binası önü polis noktası -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/401 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR