KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Karatay'da 971 m² arsa icradan satılıktır

KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01109550
Şehir : Konya / Karapınar
: 971
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 06.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/9971 Esas
Muhammen Bedeli
:
1,263,400 TL
Birinci Satış Günü
:
03.03.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
31.03.2020 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 4. İCRA DAİRESİ
2017/9971 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya ili, Karatay İlçesi, Hamzaoğlu Mahallesi, 8 Cilt, 703 Sayfa, 32526 Ada, 2 parsel numarası 971,85 m² yüzölçümlü, Arsa vasıflı taşınmaz olup, Tam olarak kayıtlı bulunmaktadır.
Konu taşınmaz konum olarak Hamzaoğlu mahallesi Küçük Kumköprü caddesine cepheli konumdadır. Taşınmazın üzerinde hissedarlara ait eski yapılar zeminde yıkılmıştır. Zeminde boş arsadır.Taşınmazın yakın çevresinde planlı modern yapılaşmalar başlamış ve devam etmektedir. Yapılaşmalar genel olarak mesken amaçlıdır. Taşınmaz alışveriş ve iş merkezlerine, orta ölçekli sanayi bölgelerine, sağlık merkezlerine , şehir merkezine, resmi kurumlara, sosyal donatı alanlarına, ana yollara ve merkeze yakın mesafededir. Kampus alanlarına, otogara, büyük sanayi bölgelerine ve üniversite hastanelerine uzak konumdadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir. Cepheli bulunduğu cadde araç ve ticari hareketlilik yönünden fazla aktif değildir.Küçük Kumköprü caddesi üzerinden ulaşım sağlanmaktadır.Ulaşım durumu otobüs ve minibüs ile sağlanmaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde; 217 mt batısında Birol Polat ilkokulu, 600 metre kuzey batısında Topraklık Kuran kursu, 1.32 batısında eski garaj , 1.6 km batısında Karatay Belediyesi,1.09 km kuzeyinde üçler mezarlığı , 970 metre kuzeyinde Mevlana Kültür merkezi , 950 metre kuzeyinde Koyunoğlu müzesi,1.60 km kuzeyinde Mevlana müzesi, 980 metre kuzeyinde Hilton Gardenİnn Konya ilebirlikte kamusal alanlar ve yerleşim yerlerivardır. Taşınmaz imar parseli olup mevzuata uygun proje tanzim edilebilir. Herhangi bir kısıtlılık durumu bulunmamaktadır. Üzerinde kısmı olarak eski yapılar vardır. Yapılaşma durumu imar durumunda belirtildiği üzere E.1.50,TAKS: 0.25 ve maksimum 6 kata imarlıdır.Komşu parseller ile teknik olarak aynı özelliğe sahiptir. Resmi sistemler ve kayıtlar üzerinde satış analiz değerlendirmesinde bölge şartlarında yapılan satışlar normalsevidedir.
Adresi : Hamzaoğlu Mahallesi, Küçükkumköprü Caddesi,Karatay / KONYA
Yüzölçümü : 971,85 m2
İmar Durumu : İmar durum belgesinde taşınmaz mesken sahasına isabet etmektedir. Taşınmaz imar parselidir. İmar parametreleri E.1.50,TAKS: 0.25 ve maksimum 6 kata imarlıdır.
Kıymeti : 1.263.400,00 TL

KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 31/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/9971 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/12/2019
NOT: Satış ilanının ilgililere tebliğ edilememesi durumunda yapılacak gazete ilanı ve elektronik ilanın tüm ilgililere tebliğ yerine geçmesine,

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR