ÇORLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00767985
Şehir : Tekirdağ / Ergene
Semt-Mahalle : YULAFLI MAH. / MARMARACIK
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 13.03.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/30 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
860592 TL
Birinci Satış Günü
:
26.04.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
23.05.2018 10:00
Satış Yeri
:
Çorlu Adliyesi Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORLU
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/30 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Ergene İlçe, Yulaflı Mahallesi, 136 Ada, 6 Parsel, arsa vasıflı taşınmaz. Taşınmaz her ne kadar tapu kaydında arsa vasfında gözükmekte ise de keşif esnasında taşınmazın üzerinde bir takım yapılar bulunduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz üzerinde bulunan 2 katlı betonarme evin dış duvarları kısmen briket, kısmen kerpiç olup üzeri kerpiç sıvalı ve boyalıdır.Binanın kapı ve pencere doğramaları ahşaptır. Çatısı ahşap üzeri marsilya tipi kiremit ile kaplıdır. İç oda kapıları ahşap, odalar plastik boyalı, zeminler pvc malzeme ile kaplıdır. Taşınmaz üzerinde bulunan 61,76 m2 taban oturumlu 1 katlı kerpiç evin dış duvarları kısmen briket kısmen kerpiç olup, üzeri kerpiç sıvalı ve boyalıdır. Binanın kapı ve pencere doğramaları pvc'dir. Çatısı ahşap üzeri marsilya tipi kiremit ile kaplıdır. İç oda kapıları ahşap, odalar plastik boyalı zeminler pvc malzeme ile kaplıdır. Taşınmaz üzerindeki 58,72 m2 taban oturumlu 1 katlı briketli yapının dış duvarları briket, içi sıvasız, dışı kısmen sıvalıdır. Tavan döşemesi olmayıp ahşap çatı iskelesi üzeri marsilya tipi kiremit ile kaplıdır. Çatıda kısmen çökmeler mevcut olup, depo ve kümes olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz üzerinde 64,74 m2 taban oturumlu tek katlı yapının duvarları tuğla olup iç ve dıştan sıvasızdır. Çatısı çelik makas üzeri eternit kaplıdır. Eski tarzda ahşap kapısı vardır. Taşınmaz üzerinde 87,58 m2 taban oturumlu yapının iki cephesi tuğla duvar ile kaplı iç ve dıştan sıvasızdır. Diğer iki cephesi tamamen açıktır. Çatısı çelik konstrüksiyon üzeri eternit kaplıdır. Taşınmaz üzerinde 18,34 m2 taban oturumlu yapının duvarları tuğla ve sıvalı, kapı ve penceresi ahşap, çatısı ahşap üzeri eternit kaplıdır. Taşınmaz üzerinde 88,19 m2 taban oturumlu yapının duvarları tuğla ve sıvalıdır. Çatısı ahşap olup üzeri marsilya tipi kiremit ile kaplıdır. Çatısı oldukça bakımsızdır. Taşınmaz üzerinde depo olarak kullanılan 14,31 m2 taban oturumlu yapının duvarları briket olup sıvasızdır. Çatısı eternit kaplıdır.
Yüzölçümü : 2.924,47 m2
İmar Durumu : Köy yerleşim alanlarında imar planı bulunmayan parsellerde yapılacak ifraz işlemlerinde, oluşturulacak yeni parsellerin imara esas bir yola cephesinin bulunması şarttır. Yapılacak ifraz işlemlerinde parsel genişlikleri 15m'den, parsel derinlikleri de 20 m'den az olamaz.Parselden terk sureti ile yol oluşturulamaz. İfraz sureti ile en fazla 5 adet parsel elde edilebilir. Bu alanlarda yer alacak yapılar için, maksimum yükseklik (Hmax) : 9,50 m (3 kat) maksimum kat alanı kat sayısı (EMSAL) 0,75 olacaktır. Yan bahçe mesafesi: 3,00 m, arka bahçe mesafesi: en az 3,00 m, ön bahçe mesafesi: 5,00 m. Köy yerleşim alanlarında alt ölçekli imar planı bulunmayan parsellerde birden fazla yapı yapılabilir. Ancak bu parsellerden en fazla iki tanesi konut olarak kullanılabilir. Bir yapıda birden fazla bağımsız bölüm olabilir. Bir parselde birden fazla bina yapılması durumunda, yapılar arası mesafe 6 m'den az olamaz.
Kıymeti : 860.592,48 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/04/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 23/05/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Çorlu Adliyesi Mezat Salonu -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/30 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/03/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR