MARDİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mardin Artuklu'da 3.783 m² arsa icradan satılıktır

MARDİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00994093
Şehir : Mardin / Artuklu
Semt-Mahalle : YALIM MAH. / İSTASYON
: 3783
İmar Durumu : Muhtelif
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 11.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/42 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
510,810 TL
Birinci Satış Günü
:
27.06.2019 13:20
İkinci Satış Günü
:
26.07.2019 13:20
Satış Yeri
:
MARDİN ADLİYESİ - Mardin Adliyesi Ek Hizmet Binası İcra Müdürlüğü Kalemi MERKEZ / MARDİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MARDİN
İCRA DAİRESİ
2017/42
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Mardin ili Artuklu ilçesi Yalım Mahallesi 2722 parselde kayıtlı arsa vasfında taşınmazın Midyat yoluna yakın mevkide bulunan bilinen yerleşimin yoğunlaştığı yerlerden biri olan arsa vasfındaki taşınmazın üzerinde herhangi bir inşaatın olmadığı ve boş arsa durumunda olduğu, konu taşınmazın düz bir alan olup Mardin-Midyat 300 m- Şehir Merkezine 5500 M mesafede olduğu, konu taşınmazın değerini etkileyen faktörler taşınmazın lüks konut arzının çoğunlukta olduğu bir bölgede konumlu olması, parselinde düzgün geometri ve topoğrafyaya sahip olması ve tek hisseli olması, ayrıca konu taşınmazın arsa vasıflı olması üzerinde herhangi bir yapı veya unsuru bulunmamaktadır. Taşınmazın sınırlarını belirleyici olarak çevrsinde duvar, tel örgü vb unsur bulunmamaktadır. Mevcutta çevresinde yapılaşma ve alt yapı kısmen tamamlanmamış durumdadır. Arsanın yakın çevresinde yar alan imar yolları kısmen açık durumundadır.
Adresi : Mardin ili Artuklu ilçesi Yalım Mahallesi Midyat yoluna yakın mevkide Mardin-Midyat 300 m- Şehir Merkezine 5500 M de Merkez/Mardin
Yüzölçümü : 3.783,78 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Parselin belediye imar müdürlüğünce alınan bilgiye göre parselin konut dışı kentsel çalışma alanı olarak ayrıldığı ve emsalin 0,5 olduğu tespit edilmiştir.
Kıymeti : 510.810,30 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/06/2019 günü 13:20 - 13:25 arası
2. Satış Günü : 26/07/2019 günü 13:20 - 13:25 arası
Satış Yeri : MARDİN ADLİYESİ - Mardin Adliyesi Ek Hizmet Binası İcra Müdürlüğü Kalemi MERKEZ / MARDİN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/42 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR