ANTALYA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ

Muratpaşa Sosyal Güvenlik Merkezi Antalya/Korkuteli'nde 600 m2 arsayı satışa sunuyor

ANTALYA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01044814
Şehir : Antalya / Korkuteli
Semt-Mahalle : DEREKÖY MAH. / KORKUTELİ
: 600
Yayınlandığı Gazeteler

ANTALYA HİLAL 30.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
ANTALYA HİLAL 02.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İHALE İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Niteliği, Türü ve Miktarı
:
Antalya İli, Korkuteli İlçesi, Dereköy Yaylası Köyü, Dökük Mevkii, 102 Ada, 1 Parsel, yüzölçümü 600,00 m2
İşin Yapılacağı Yer
:
Antalya/Korkuteli
İhale ve Teklif Açma Tarihi
:
18.09.2019 09:30
İhalenin Yapılacağı Yer / Başvuru Adresi
:
Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Muratpaşa Sosyal Güvenlik Merkezi 1. Kat İcra Satış Servisi 108 Numaralı Oda
İhale Usulü
:
İstisna ve Kapsam Dışı İhaleler
İhale Türü
:
Satış

4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun (2) Kapsam, (3) İstisnalar. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü
Muratpaşa Sosyal Güvenlik Merkezi
GAYRİMENKUL SATIŞ İLANI


DOSYA NO : 206051207- 2016/30 SATIŞ DOSYASI

İLİ: ANTALYA, KORKUTELİ
TAPU KAYDI : Antalya İli, Korkuteli İlçesi, Dereköy Yaylası Köyü, Dökük Mevkii, 102 Ada, 1 Parsel, yüzölçümü 600,00 m2 TAM HİSSE ARSA
İMAR DURUMU : Yapılan incelemede taşınmazın bulunduğu 102 Ada, 1 Parsel; Korkuteli Belediyesi sınırları içinde yer alan Konut Alanı levandı ile yapılanma izni bulunan parseldir. Parsel; Emsal = 0,20 olacak şekilde önden 5 metre ve arka ve yan bahçelerden 3er metre çekme ile hmax 6,50 yi geçmeyecek şekilde yapılaşabilmektedir.
YERİ : Antalya İli, Korkuteli İlçesi, Dereköy Yaylası Köyü, Dökük Mevkii, 102 Ada, 1 Parsel. Taşınmaza ulaşım; Korkuteli İlçe Merkezi’nden Burdur – Tefenni taşıt yoluna sapılarak yaklaşık 20 kilometre ilerlenir. Taşınmaz, Kartal ( Dereköy ) Yaylası’nın çıkışında, Kartal Yaylası Gül Sitesi’nden takriben 250 metre ileride, solda taşıt yoluna cepheli parseldir.
ÖZELLİKLERİ : Değerleme konusu taşınmaz 600 metrekare kullanım alanına sahiptir. Topoğrafik olarak engebeli bir arazide yer alan taşınmaz form olarak yamuğu andıran formdadır. Taşınmaza ulaşım Korkuteli – Tefenni taşıt yolu ile sağlanmaktadır. Parsel kuzey ve batı yönünde taşıt yolundan servis alacak 2 cephesi açık köşe konumdadır. Diğer iki cephede ise 2 ve 7 numaralı parseller ile komşudur. Sınırları belli değildir. Taşınmazın yer aldığı köy, yayla köyü olup; kışın hemen hemen kimse köyde kalmamaktadır. Camisi bulunan köyde başka bir sosyal donatı alanı yoktur. Camideki hizmet de yaz aylarında verilmektedir. Köyün altyapı eksikleri bulunmaktadır. Ara sokaklarda yer alan imar yolları mevcutta açık değildir. Taşınmazların yakın çevrede boş parseller ile 2 katlı müstakil bahçeli yapılar yer almaktadır. Parsel, köy merkezine ve köy camisine 1 kilometre, Korkuteli İlçe Merkezi’ne ise 25 kilometre olup; Antalya Merkeze 80 kilometre mesafede yer almaktadır.
Bahse konu taşınmazın olumlu özellikleri :
* İklimi ile rağbet gören bir yerleşimde olması.
* Büyük parsel olması
* Taşıt yoluna cepheli olması
Bahse konu taşınmazın olumsuz özellikleri :
*Köy çıkışında olması
MUHAMMEN BEDELİ : 66.000,00 TL. ( atmışaltıbinlira )
SATIŞ ŞARTLARI: Açık arttırma 18.09.2019 tarihinde; Saat 09.30-09.35 arasında Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Muratpaşa Sosyal Güvenlik Merkezi 1. Kat İcra Satış Servisi 108 Numaralı Odada açık arttırma suretiyle satışı yapılacaktır. Birinci arttırma tayin edilen zamanda gayrimenkul üç defa bağrıldıktan sonra teklif edilen en yüksek rayiç bedelin % 75’i + takip masraflarını ve varsa rüçhanlı alacakların toplamını geçmesi şartıyla en çok artırına ihale edilir. Artırılan bedel bu miktarı bulmazsa en çok artıranın taahhüdü baki kalmak kaydıyla 25.09.2019 günü aynı yer ve saatte ikinci arttırmalar yapılacaktır. İkinci artırmalarda rayiç bedelin %50’si + takip masraflarını ve varsa rüçhanlı alacakların toplamını geçmesi şartıyla gayrimenkul en çok artırana ihale edilir. Şu kadar ki 1. artırmada istekli çıkmaz veya pey sürülmezse ikinci artırmada 6183 sayılı yasanın 94. maddesi gereğince birinci artırmadaki şartlar aranacaktır.
2- Teminat arttırmaya esas rayiç bedelinin her arsa için % 7.5’ udur. ( 4.950,00 TL. )
3-Resmi ihale pulu, damga vergisi, tapu alım satım harcı ve masrafları tellaliye resmi, KDV ve gayrimenkul teslim masrafı alıcıya aittir.
Ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin 2016/30 sayılı dosyadan İcra Satış Servisi’ne başvurmaları, Satış Şartnamesinin icra dosyasından ve www.sgk.gov.tr satış ilanları internet sayfasından görülebileceği, masrafların ödenmesi şartı ile şartnamenin bir örneğinin isteyene gönderilebileceği ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR