ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Orhangazi/Sölöz'de 1.775 m² zeytinlik icradan satılıktır

ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036262
Şehir : Bursa / Orhangazi
Semt-Mahalle : SÖLÖZ MAH. / ORHANGAZİ
: 1775
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ TUNA 08.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/861 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
195,250 TL
Birinci Satış Günü
:
16.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Orhangazi Hükümet Konağı Karşısı-Kapalı Pazar Yeri-A Blok K:2 No:35 Orhangazi/Bursa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ORHANGAZİİCRA DAİRESİ
2018/861 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Orhangazi İlçesi, Sölöz Mahallesi, Çakaldere Mevkii, 3048 Parsel numarasında, Zeytinlik vasfında kayıtlı ve 1.775 m² yüzölçümlü taşınmaz. Taşınmaz halen zeytinlik olarak kullanılmakta, içinde en yaşlısı 70-80 olmak üzere muhtelif yaşlarda oldukları kanaatine varılan zeytin ağaçları olduğu görülmüştür.
Taşınmazdaki Zeytin ağaçlarının vasat bakımlı olduğu, habitus yapısı ve verim çemberinin genelde orta büyüklükte, bazı ağaçlarda ise ufak yapıda, yeni sürgün faaliyetinin vasat, yapılması gereken zirai mücadele işlemlerinin ise yeterince yapılmış olduğu gözlemlenmiştir.
Taşınmazda meyil yaklaşık %10 ile 15 arası, toprağı killi-tınlı yapıda, sulanmamakta, paftasında ve zeminde batı sınırından Sölöz Mahallesi ile Yenisölis mahalleleri arasında ulaşımı sağlayan asfalt kaplama yola cephesi bulunmaktadır. Taşınmaz Sölöz Mahallesinin merkezi noktasındaki cami ve meydanın da olduğu alana kuş uçusşu yaklaşık olarak 280-290 m., Orhangazi İlçe merkezne ise (Hükümet Konağı baz alınarak) kuş uçuşu yaklaşık olarak 13,5 Km. Civarı mesafededir.
Orhangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün yazısına göre 3048 parsel nolu taşınmazın bir bölümü 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Ayrık nizam (A-3) katlı konut ve yol alanında, bir bölümü de 1/25000 ölçekli İznik Gölü Nazım İmar Planında zeytinlik alanında kalmaktadır.
Yüzölçümü : 1.775 m2
Kıymeti : 195.250,00 TL
KDV Oranı : 18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 16/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Orhangazi Hükümet Konağı Karşısı-Kapalı Pazar Yer A Blok K:2 No:35
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/861 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR