SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Safranbolu/Hacı Halil Mahallesi'nde arsa icradan satılıktır

SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00946591
Şehir : Karabük / Safranbolu
Semt-Mahalle : HACIHALİL MAH. / SAFRANBOLU
: 1144
İmar Durumu : Sit Alanı
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 15.02.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/450 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
22.04.2019 11:30
Satış Yeri
:
Safranbolu Adalet Sarayı Safranbolu İcra Müdürlüğü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAFRANBOLU
İCRA DAİRESİ
2018/450 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karabük İl, Safranbolu İlçe, Hacı Halil Mahallesi 302 Ada, 13 Parsel de kayıtlı taşınmaz Eski Çarşıya, Alışveriş dükkanlarına, Camiye, Eski Hükümet Konağına yürüme mesafesinde yola cepheli konumdadır. Her türlü Belediye altyapı imkanlarından yararlandığı, ulaşımın kolay olduğu ve hali hazırda boş arazi olduğu görülmüştür. Tapu kaydında bildirilen 3 Katlı ahşap Ev yıkılmıştır. Sadece arsa olarak değerlendirilmiştir. Parsel ön cephesi yüksek taş duvarlarla çevrilidir. Elektrik ve su altyapısı sağlanmıştır. Tarihi eski Safranbolu’ya yakınlığından dolayı, konak ve turizm tesisleri yapımı yönünden avantajlıdır. Parsel başına kadar yol mevcuttur.
Adresi : Hacı Halil Mahallesi Gümüş Sok. No: 25 Safranbolu
Yüzölçümü : 1.144 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Safranbolu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce yazılan 11/12/2018 tarih ve 5684 sayılı yazısı ekinde sunulan İmar durumunda, satışa konu taşınmazın E.399 sicil numarası ile kayıtlı tescilli taşınmaz kültür varlığı olduğu, sit alanında bulunduğundan yapılaşma koşulları kısıtlıdır.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Korunması gerekli taşınmaz kültür varlığıdır. Yapı grubu 2.grup olarak belirlenmiştir.
1. Satış Günü : 25/03/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 22/04/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : Safranbolu Adalet Sarayı Safranbolu İcra Müdürlüğü Odası
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/450 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR