SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Adapazarı'nda arsa payı icradan satılıktır

SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00989757
Şehir : Sakarya / Adapazarı
Semt-Mahalle : KORUCUK MAH. / KARAMAN
Yayınlandığı Gazeteler

SAKARYA YENİGÜN 04.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/430 TLMT
Muhammen Bedeli
:
25,187 TL
Birinci Satış Günü
:
04.07.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
06.08.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
3. İCRA DAİRESİ
2017/430 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Adapazarı İlçe, Korucuk Mah. 2969 ada, 6 parselde kayıtlı, A3 Blok 4. kat 17 nolu bağımsız bölüm nolu mesken. Her ne kadar tapu kaydında 17 numaralı bağımsız mesken olarak gözükse de yerinde 08/02/2018 tarihinde yapılan tespit ve gözlemlerde; parsel üzerinde üç ayrı blok halinde ve kaba inşaat durumunda bina bulunduğu, borçluya ait meskenin de içinde yer aldığı A3 blok nolu binanın inşaatına ise hiç başlanmamış olduğu belirlenmiştir. Borçlunun meskeninin mahalde yapılmamış olması nedeni ile burada sadece meskene ait arsa payının değerlendirmesi yapılmıştır. Konum olarak Baytur Korukent Sitesi olarak bilinen sitenin hemen güney karşısında kalmaktadır. Korucuk ana duble yolunun 400-450 mt., kuzeyinde bulunan taşınmaz resmi daireler kampüsüne 3,5 km, şehrin çarşı merkezine de 14 km kuşuçusu mesafesindedir. Etrafı ağırlıklı olarak site şeklinde konut yapılaşmaları bulunmaktadır. Yakın çevrede işyeri yoktur.Tüm alt yapı ve belediye hizmetlerinden de faydalanmaktadır. M2 zemin değeri 400,00 TL olarak belirlenmiştir.
Arsa Payı : 60450/12550080
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uyg. imar planında konut alanı
Kıymeti : 25.187,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 04/07/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 06/08/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/430 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR