KAYNARCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Kaynarca'da 320 m² arsa icradan satılıktır

KAYNARCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050632
Şehir : Sakarya
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 14.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/68 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
128,328 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
17.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
BELEDİYE MEZAT SALONU-KAYNARCA BELEDİYESİ 1. KAT KAYNARCA/SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAYNARCA
İCRA DAİRESİ

2019/68 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Kaynarca İlçe, 299 Ada, 5 Parsel, MERKEZ Mahalle/Köy, Dosya içerisindeki tapu kayıtlarından da anlaşılacağı üzere imar yola cepheli olan davaya konu 299 ada 5 nolu parsel arsa vasfı ve 320.82 m2 yüzölçüm ile Burhan oğlu Yusuf Sağcan adına kayıtlı zemin itibariyle iş bu taşınmazın tarla vasfında olduğu görüldü.Tapuda Arsa vasfındadır. Hali hazırdaki durumu itibari ile üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Taşınmaz Kaynarca Belediyesi imar planı içöerisinde konut ile gösterilen alan içerisinde kalmakta olup parsel uygulaması yapılmış arsa vasfındadır. Taşınmaz konum olarak yerleşim yeri içerisinde kalmakta olup konumu itibari çarşı merkezine yakın mesafede olup her türlü hizmetten ( elektirik su v.b.) faydalanmaktadır. Taşınmazın değerini arttıran sebepler göz önüne alınmıştır. Parselin ulaşım durumu alanı mevkii ve konumu dikkate alındığında 15/05/2019 keşif tarihi itibari ile değeri 400,00TL/m2 dir.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planında konut alanı içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 128.328,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası 2. Satış Günü : 17/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : BELEDİYE MEZAT SALONU-KAYNARCA BELEDİYESİ 1. KAT KAYNARCA/SAKARYA -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/68 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR