SİİRT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Siirt/Merkez'de 1663 m² arsa icradan satılıktır

SİİRT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01017419
Şehir : Siirt / Merkez
Semt-Mahalle : DOĞAN MAH. / SİİRT
: 1663
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 28.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/60 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
249,552 TL
Birinci Satış Günü
:
22.08.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
18.09.2019 11:00
Satış Yeri
:
Siirt Adliye Sarayı, Siirt İcra Müdürlüğü (İcra Müdür Odası) Merkez / Siirt

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİİRT İCRA DAİRESİ 2019/60 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Taşınmazın Özellikleri : Siirt İl, Merkez İlçe, Doğan Mahalle, Cemalo Mevkii, 416 Ada, 192 Parsel, Ana Taşınmaz Niteliği Arsa olan taşınmaz, Siirt imar planı içerisinde olup, Bilirkişi raporunda 1/1000 ölçekli şehir imar planında (Belediye Başkanlığı yazısında TAKS:0.30, Emsal:1.80 olacak şekilde)ayrık nizam 6 katlı konut ve ticaret alanı olarak planlanmıştır. Taşınmaz halihazırdaBelediyeye ait yol, su, kanalizasyon ve ulaşım hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz Doğan Mahallesinin yeni gelelişmekte olan bir bölgesinde olup Abdurahman KAVAK Caddesine cephelidir. Siirt Atıksu Arıtma Tesisinin karşısında olup, Siirt Şehirlerarası Otogarına 650 metre, Selahattin Eyyubi İlkokuluna 865 metre, Yeni Emniyet Mdürlüğüne 1400 metre mesafede olup, Hisse Pay / Payda: 1/1 Hisse Tipi: Müşterek
Adresi : Doğan Mahallesi Merkez / Siirt
Arsa Yüzölçümü : 1.663,68 m²
Arsa Payı: Hisse Tipi: Müşterek
Hisse Pay/ Payda: 1/1
İmar Durumu: VAR
Kıymeti : 249.552,00 TL.
KDV Oranı
: %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü: 22/08/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü: 18/09/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Siirt Adliye Sarayı, Siirt İcra Müdürlüğü (İcra Müdür Odası) Merkez / Siirt
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları: 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/60 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

*(*) İlgililer Tabirine İrtifak Sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR