KARATAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Karataş'ta 2 katlı bina icradan satılıktır

KARATAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154344
Şehir : Adana / Karataş
Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 24.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/342 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
345,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.06.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
01.07.2020 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Belediye) - Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu KARATAŞ / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARATAŞ
İCRA DAİRESİ
2018/342 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İli Karataş İlçesi İskele Mahallesi 2364 Parsel yüzölçümü: 354,00 m2 alanında, Kargir ev ve Arsa vasfındaki taşınmazın Tamamı Borçlu Hasan AYDINGÜL adına kayıtlıdır.Taşınmaz bilirkişi incelemesine göre:90,00 m2 zemin oturumunda 2 katlı betonarme bina bulunduğu binanın yaklaşık 20 yıllık olduğu binanın içi ve dışı sıvalı ve plastik boyalı olduğu Parselin çevresinin tamamen ruhsatlı 2-3 katlı betonarme yapılar ile yapılaşmış olduğu tespit edilmiştir.Bina kapalı olması nedeniyle iç bölümleri incelenememiştir.Taşınmazın olumlu unsurları:Taşınmazın çevresinin tamamen bahçelikli 2 ve 3 katlı yapılaşmış olması, yüksek ve havadar bir yerde olması, ziyaret binasının güneyinde olması ulaşım sorununun olmaması mesken için tercih edilen bölgede bulunması belediye hizmetlerinden yararlanması ilçe merkezine çok yakın olması ve ilçe merkezinin batısında olması icra konusu taşınmazın değerini olumlu yönde etkilemektedir.Olumsuz unsurlar:Taşınmazın icralık olması eğimli bir arazi yapısında olması taşınmazın değerini olumsuz yönde etkilemektedir.Olumlu olumsuz özelleri alanı çevresindeki yapılaşma,bulunduğu mahallin serbest piyasa değerleri dikkate alınmış ve taşınmazın keşif tarihindeki beher m2sinin 650,00 tl olacağı kanaate varılmıştır.
Adresi : Adana Karataş İlçesi Karşıyaka Mahallesi Hasan Şaş Otelinin Kuzey Batısındaki 313 sokağın batısında bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde 2 katlı binanın bulunduğu yeri içermektedir.
Yüzölçümü : 354,00 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : 1-Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü tarafından 30.01.2018 tarihinde onaylanan Adana ili Karataş İlçesi 1/5000 ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı ile 1/1000 ölçekli revizyon Uygulama İmar Planı, Adana 2. İdare Mahkemesinin E:2018/1051 esasında açılan davada 18/06/2019 tarihinde yürütmeyi durdurma kararı alınmıştır. Bu nedenle İmar durumu verilememektedir.2-Kat irtifakı görülmemektedir. 3- 23/05/1978 tarih ve 4/37 sayılı yapı ruhsatı yazımız ekinde sunulmuştur.
Kıymeti : 345.300,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 2565 Sk. 28.Md Gereği Yabancıların Taşınmaz Mal Edinemeyecekleri ve İzin Almadıkça Kiralayamayacakları Bölge İçerisinde Kalmaktadır. Diğer şerhler tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/06/2020 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 01/07/2020 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Belediye) - Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu KARATAŞ / ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/342 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR