ADANA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Adana Yüreğir'de 2 katlı bina, dükkan ve arsası mahkemeden satılıktır

ADANA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154402
Şehir : Adana / Yüreğir
Semt-Mahalle : KÖPRÜLÜ MAH. / KAZIMKARABEKİR
Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 23.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/44 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
350,070 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.05.2020 10:00
Satış Yeri
:
Reşatbey Mah. 5 Ocak Cad. Adana Adliyesi Ek-2 Hizmet binası Zemin Kat İhale Salonunda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU
2019/44 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Satışa konu taşınmaz Adana ili, Yüreğir ilçesi, Köprülü Mah. 10248 ada,14 Parsel'de arsa olarak kayıtlı ise de hali hazırda üzerinde taban alanı 110 m2 olan iki katlı betonarme ev ve 70 m2 kapalı alanı olan betonarme dükkan olduğu tespit edilmiştir. Her iki yapının tabanlar ve beton duvarları sıvalı ancak boyasızdır. Belediyenin ve kamunun hizmetlerinden yararlanır durumdadır. Tüm bunların birlikte değerlendirilmesi sonucunda 189 m2 arsası ve üzerindeki binalarla birlikte tamamının 350.070,00.-TL. değerinde olduğu belirlenmiş olup, kesinleşen bu muammen bedel üzerinden satışa sunulmuştur.

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Yüreğir İlçe, Köprülü Mah. 10248 Ada, 14 Parsel,
Adresi : Dadaloğlu Mah. 2630 sk. No:5 Yüreğir/ADANA
Yüzölçümü : 189 m2
İmar Durumu : Yüreğir İlçe Belediye Başkanlığınca Ticaret ve Konut Alanı olarak görüldüğü, TAKS 0.60 E.2.40 Yoğunluklu Yençok: Serbest olarak bildirilmiştir.
Kıymeti : 350.070,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 30/04/2020 günü 10:00 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 28/05/2020 günü 10:00 - 10:15 arası
Satış Yeri : Reşatbey Mah. 5 Ocak Cad. Adana Adliyesi Ek-2 Hizmet binası Zemin Kat İhale Salonunda
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/44 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/03/2020 (İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR