ELMADAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Elmadağ'da yığma bina ve arsası icradan satılıktır

ELMADAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040129
Şehir : Ankara / Elmadağ
Semt-Mahalle : ŞEHİTLİK MAH. / HASANOĞLAN
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 2
Isıtma : Kalorifer
: 590
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 18.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/433 Talimat
Muhammen Bedeli
:
559,141 TL
Birinci Satış Günü
:
10.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
05.11.2019 10:30
Satış Yeri
:
Elmadağ Kaymakamlığı içerisi toplantı salonu Elmadağ/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ELMADAĞ
İCRA DAİRESİ
2016/433 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Elmadağ İlçe, 31 Parsel, HASANOĞLAN-ŞEHİTLİK Mahalle/Köy, Taşınmaz Hasanoğlan Şehitlik mahallesinde, şehiryolu caddesi üzerindedir. Taşınmaz kadastro parseli olup cinsi tarladır. Parsel yenileme çalışmaları sonucu 1830 ada 26 parsel olmuştur.Çevresinde çok katlı yapılaşmalar mevcuttur. Kamu kurum ve kuruluşlarına yakın mesafededir. Bölge yol, su, elektrik, telefon, kanalizasyon gibi belediye hizmetlerinden faydalanmakta olup, doğalgaz gibi altyapılar oluşmamıştır. Parsel üzerinde çeşitli yapılar ve ağaçlar bulunmaktadır.Taşınmazın üzerinde: İki katlı yığma olarak yapılmış mesken vasfında kullanılan yapı olduğu, Z+1 katlıdır. Her katı 290 m²+ 5 m² balkon olmak üzere toplam alanı 590 m² 'dir. Her katta 2 daire olmak üzere 4 dairelidir. Dış cephesinin sıvalı ve boyalı olduğu, pencerelerinin PVC doğrama+çift camlı olduğu, ahşap oturtma çatısının üzerinin kiremit kaplı olduğu, soba ile ısındığı, 14 yıllık olduğu, ısı kazanı odası; yığma yapıdır, 10 m² kapalı alanı vardır. Ahır; tuğla duvarlı, ahşap çatılı, çatışı trapez sac kaplıdır. 300 m² alanı vardır. Depo-samanlık; yan duvarları açık, çatı sac kaplamadır, 150 m² alanı vardır.Kireç imalathane-sundurma; çelik konstrüksiyon yapı tarzında, çatı kaplaması trapez sac, yan duvarları açık olup, alanı 125 m² 'dir. Yapı 30-32 yaşlarındadır. Ağaçlar;taşınmaz içerisinde çeşitli yaş ve evsaflarda, meyveli/meyvesiz ağaçlar da bulunmaktadır. Bitkisel muhdesadın değeri ise 5848 TL'dir. Ayrıca ağaçlara ilişkin ayrıntılar dosyamız içerisinde bulunmaktadır. Parsel üzerindeki parsel ve taşınmazların değeri 553.293,90 TL, bitkisel muhdesadın değeri 5.848 TL olmak üzere toplam değeri 559.141,90 TL olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Hasanoğlan Şehitlik Mah. Bozyer Mevkii Elmadağ / ANKARA
Yüzölçümü : 4.412,53 m²
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Elmadağ Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün yazısına göre parselin 1/1000 ölçekli Uygulama imar planı sınırları içerisinde bulunduğu, imar uygulaması çalışmalarının devam ettiği bildirilmiştir.
Kıymeti : 559.141,90 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 10/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 05/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Elmadağ Kaymakamlığı içerisi toplantı salonu Elmadağ/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/433 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR