ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 3 katlı bina mahkemeden satılıktır

ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036173
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : YEŞİLEVLER MAH. / KARŞIYAKA
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 2
: 585
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 07.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU'NA İZAFETEN
Dosya No
:
2018/134 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
642,100 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
11.10.2019 10:20
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU'NA İZAFETEN
ANKARA 22. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
2018/134 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara İli Yenimahalle İlçesi Yeşilevler mahallesi 912. Cadde'de 9 kapı Nolu binanın bulunduğu yere rastlayan Kain Tapunun 60556 Ada, 3 parselde kayıtlı 371,00-m2 yüzölçümünde arsa vasıflı taşınmaz üzerine inşa edilmiş 9 kapı nolu bina Zemin + 2 kattan müteşekkil bina girişi 912. Cadde'den sağlanmaktadır. Binanın giriş kapısı demir doğramadır. Bina her katta 2 dairesi olan ve yaklaşık 45-50 yıl önce yığma tarzda inşa edilmiştir. Elektirik, Su, Doğalgazı mevcuttur. 1 ve 2 nolu daireler benzer özelliklerde olan daireler olup, zemin katta bulunmaktadır. Bu daireler 2 Oda, Salon, Mutfak, Banyo ve Wc'den müteşekkil zemin katın inşaat alanı 182,00-m2'dir. 3 ve 4 nolu daireler binanın 1 katında ve benzer özelliklere sahip 3 Oda, Salon, Mutfak, Banyo,Wc ve 3 balkondan müteşekkil 1. katın toplam inşaat alanıda 201,50-m2-dir. 5 ve 6 nolu dairelerde yine benzer özellikteki dairelerdir. Bunlarda yine 3 Oda, Salon, Mutfak, Banyo ve Wc'den müteşekkil 201,50-m2 inşaat alanına sahip olup, inşaatın toplam alanı : 585,00-m2' dir Taşınmaz konumu itibariyle her türlü Belediye alt ve üst yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Satışa konu arsa vasıflı taşınmaz üzerinde bulunan mudesatla birlikte dosyada bulunan bilirkişi raporu doğrultusunda hissedarlar arasındaki ortaklığın giderilmesi amacıyla açık artırma yoluyla satılarak paraya çevrilecektir.
Yüzölçümü : 371,00 m2
Arsa Payı : Tamamı
İmar Durumu : Yenimahalle Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik müdürlüğünün 22/06/2017 tarih ve 436 sayılı yazıları ile " 84220 Nolu Demet 2. Etap Parselasyon Planı kapsamında Emsal = 1,60, Hmax : Serbest yapılaşma koşullu Konut kullanımında kaldığı" bildirilmiştir.
Kıymeti : 642.100,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 11/10/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı)Ankara
NOT : İşbu satış ilanı tapu kaydında belirtilen alakadarlara takip ilgililerine ve diğer hissedarlara satış ilanı tebliğe gönderilmiş olup, satış ilanının tebliğ yapılamaması veya tebliğ imkansızlığı halinde işbu gazete ilanının İİK'nun 127'nci maddesi gereğinceilanen tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanına,
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/134 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR