AKSEKİ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Antalya Akseki'de 2 katlı bina mahkemeden satılıktır

AKSEKİ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049170
Şehir : Antalya / Akseki
Semt-Mahalle : CEVİZLİ MAH. / CEVİZLİ
Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

ANTALYA KÖRFEZ 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2017/6 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
236,588 TL
Birinci Satış Günü
:
23.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
21.11.2019 10:30
Satış Yeri
:
Akseki Belediye Garajı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKSEKİ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/6 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :


1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Akseki İlçe, 145 Ada, 6 Parsel, CEVİZLİ/ATATÜRK Mahalle/Köy, ATATÜRK MAH. Mevkii,Taşınmaz Cevizli mahallesi imar planı hudutlarında konut alanı içerisinde kalan ve içerisinden imar yolu geçen kadastro parselidir. 145 ada 6 nolu parselin arsa vasfında olduğu ancak fiziki durum itibariyle arsa üzerinde 2 katlı bina mevcuttur. bu bina 82 m2 oturma alanlıdır, bu bina hissedar Musa Kazım Akın'a aittir. üst katı çıkmalarla 100 m2 inşaat alanına sahip olup toplam 182,00 m2 'den oluşmaktadır. her kat ayrı ayrı kullanılmaktadır. yapı içine girilemediğinden değerlendirmeler dış görünümden yapılmıştır. yapı boyalı ve sıvalıdır. oturulur ve kulanılır vaziyettedir. Bodrum kat dairenin pencere doğramalarının pvc, zemin kat meskenin ise ahşap olduğu, ahşap çatı üzerine kiremit kaplandığı, çatıya ulaşan ayrı bir merdiven bağlantısının mevcut olduğu, arsa üzerinde muhtelif tür ve yaşlarda meyve ağaçlarının bulunduğu,
Adresi : Cevizli Mahallesi / Akseki
Yüzölçümü : 1.204,02 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 236.588,42 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : -- (Dosyadan bakılabilir.)
1. Satış Günü : 23/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 21/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Akseki Belediye Garajı
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/09/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR