BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Değirmenlikızık'ta altı katlı binanın 1/6 hissesi icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01059783
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : DEĞİRMENLİKIZIK MAH. / BEYAZIT
Kat Sayısı : 6
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Soba
: 159
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAYAT 02.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/4508 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
100,006 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
24.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2014/4508 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI: Bursa Yıldırım İlçesi, Değirmenlikızık Mah. 422 ada 10 parsel sayılı toplam 159.04 m² yüzölçümlü, Dört katlı kargir Ev ve Bahçesi vasıflı taşınmazın, (1/1) pay üzerinden,) 1/6 payının 26.51 m2 borçlu adına kayıtlıdır.
İMAR DURUMU :

Yıldırım İlçesi Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün arşiv kayıtlarından alınan belgede, Bursa Yıldırım İlçesi, Değirmenlikızık mahallesi,422 ada,10 parsel sayılı yerin,1/1000 ölçekli Davutkadı- Değirmenlikızık Uygulama İmar Planı dahilinde,Bitişik Nizam 2 kat, H:maks:6.50 m olan Konut bölgesi inşaat alanında ve kısmen de yol kullanımında (8.00 m2) alanında kaldığı,anlaşılmaktadır.
TAŞINMAZIN MAHALLİ KONUMU VE ÖZELLİKLERİ:

Taşınmaz, Yıldırım İlçesi, Değirmenlikızık Mah. Delener Sok. No:11/Bursa adresindedir. Anılan adreste parsel üzerinde B.A.karkas inşaat niteliğinde yapılmış her katı da mesken olarak kullanılan,1990 yılında yapıldığı beyan edilen, bodrum kat, zemin kat (1-2-3-4) kat olmak üzere toplam 6 katlı, çatısı teras, katlar arası bağlantısı mermer kaplı kargir merdivenle sağlanan bodrum ve zemin katı (2+1 diğer normal katları (3+1) şeklinde tasarlanan bir binanın mevcut olup,işbu yapının,normal katlarda balkon ve çıkma nedeniyle brüt taban alanının 120.00 m2 bodrum ve zemin katın brüt taban alanının 110.00 m2 olduğu,tespit olunmuştur.Birbirinin izdüşümü konumunda yer alan dairelerin iç tasarım ve donanımları farklı niteliklerde malzemeler kullanılarak inşa edilmiştir. Suyu ve elektriği mevcut, taşınmazın, soba ile ısıtıldığı tespit olunmuştur.Taşınmazın geneli itibariyle 3/A gurubu yapı sınıfı niteliğindedir. Taşınmazın çevresinde yer alan komşu parsellerin de, benzer şekilde bitişik nizam konut tipinde (3-5) katlı binalarla düzensiz bir şekilde yapılaşarak yörenin meskun hale getirildiği, her türlü alt yapı hizmetleri ilgili Kamu kuruluşlarınca sağlanan taşınmazın çevresinde, Okul, Camii, Sağlık tesisleri, AVM merkezlerinin bulunduğu, kent merkezine hayli uzak bir konumda bulunan taşınmazın çevresine ulaşımın motorlu taşıtlarla kolay bir şekilde yapıldığı görülmüştür.
Kıymeti : 100.006,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 24/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/4508 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebligatların bila tebliğ dönmesi halinde iş bu ilanın İİK Madde 127 gereğincetebligat yerine geçeceği ilan olunur.27/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR