DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Gümüşçay'da natamam bina icradan satılıktır

DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963458
Şehir : Denizli
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ OLAY 15.03.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1359 Esas
Muhammen Bedeli
:
455,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
9. İCRA DAİRESİ
2018/1359 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İli, Merkezefendi İlçesi, Gümüşçay Mahallesi, Köycivarı mevkii, 656 Ada, 10 Parsel, arsa ve üzerinde 2 bodrum, 1 zemin, 2 normal katlı toplam 5 katlı natamam betonarme bina. Taşınmazın bulunduğu konum itibariyle ulaşım ve teknik altyapısı tamamlanmıştır.Taşınmazın bulunduğu çevre gelişmekte olan bir yerleşim bölgesidir.Alt orta ve alt gelir grubu tarafından tercih edilmektedir.Yeni Mahalle Anaokulu ve Semt Pazarına 70 m., Nermin Osman Akça Ortaokuluna 390 m. , Musa kazım Manastır İlkokuluna 720 m.mesafededir. Arsa üzerindeki binanın inşaat tarzı betonarme karkastır, yapı 1 yaşındadır, elektrik, su, kanalizasyon vardır, doğalgaz, asansör, jeneratör, yangın merdiveni, otopark, güvenlik, kalorifer yoktur, dış cephe sıvalı, boyalıdır, üzerinde çatı yoktur. Kat irtifakı kurulmamıştır, bu nedenle bina topyekün olarak satılabilir.2.bodrum kat ortak alanlar ve merdivenden ibaret 99,42 m2 brüt alanlıdır. Sadece betonarme karkas ve briket duvarları yapılmış, merdiven bölümünün duvarları sıvalıdır. Bu haliyle tamamlama oranı %42'dir. 1.bodrum kat, 1 mesken ve merdivenden ibarettir, daire 85,59 m2+ merdiven 13,83 m2 olmak üzere 99,42 m2 brüt alanlıdır. Sadece betonarme karkas ve briket duvarları yapılmış , merdiven bölümünün duvarları sıvalıdır.Bu haliyle tamamlama oranı %42'dir. Zemin kat 1 mesken ve merdivenden ibarettir, Daire 118,10 m2+ merdiven 13,83 m2 olmak üzere 131,93 m2 brüt alanlıdır. Daire içi tam yapılmış ancak merdiven döşemeleri ve korkulukları yapılmadığından tamamlama oranı %98'dir. Daire ; antre, 2 oda, 1 salon, mutfak, banyo, WC ve 3 adet balkondan oluşmaktadır.Antre, salon ve oda yerleri laminant parke , duvarları sıvalı, boyalı ve tavanları asma tavandır.Mutfak yerler seramik, duvarlar sıvalı boyalı ve tavan asma tavandır.Mutfak tezgahı granit , dolaplar Mdflam doğramadır. Balkonların yeri seramik kaplama , korkulukları nikelajlı alüminyum doğramadır. Banyo ve WC yerleri ve duvarları seramik kaplama , tavanı spot lambalı plastik tavandır.Hem banyoda hem de WC önünde Hilton lavabo vardır. Daire dış kapısı çelik kapı, iç kapılar mobilyalı ahşap kapıdır. Pencelereleri ve balkon kapıları Pvc doğrama çift camlıdır.Daire soba ısıtmalıdır.Elektrik ve suyu mevcuttur. 2 adet normal kat; 1 mesken ve merdivenden ibarettir.Daire 118,10 m2+merdiven 13,83 m2 olmak üzere 131,93 m2 brüt alanlıdır. Sadece betonarme karkas ve briket duvarları yapılmış, merdiven bölümünün duvarları sıvalıdır. Bu haliyle tamamlama oranı %42'dir.
Adresi : GümüşçayYeni Mah. 5053 Sok. No:11 Merkezefendi/DENİZLİ
Yüzölçümü : 246 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Ayrık düzen, 3 kat, 1,5 m.ön, 3 m. Arka, 3 m.yanlar çekme mesafeli olup arsa üzerindeki bina imara uygun olarak 2 bodrum, 1 zemin, 2 normal katlı toplamda 5 katlı natamam betonarme bina yapılmıştır.
Kıymeti : 455.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Taşınmazın beyanlar bölümünde Merkezefendi Belediyesi İmar ve şehircilik müdürlüğünce konulan "otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır" şerhi bulunmaktadır, taşınmaz bu şerh ve yükümlülükle birlikte satılacaktır.
1. Satış Günü : 13/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 13/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1359 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR