DENİZLİ 7. İCRA DAİRESİ

Denizli Pamukkale'de 231 m² bina+arsa icradan satılıktır

DENİZLİ 7. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01008803
Şehir : Denizli / Pamukkale
Semt-Mahalle : DOKUZKAVAKLAR MAH. / KARŞIYAKA
: 231
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 03.06.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/2626 Esas
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.07.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
22.08.2019 11:00
Satış Yeri
:
Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
7. İCRA DAİRESİ
2014/2626 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAŞINMAZIN HALİHAZIR DURUMU; Denizli ili,Pamukkale İlçesi,Dokuzkavaklar Mah., M22A23A2A Pafta , 2548 ada , 4 parselde kayıtlı 231,00 m2 alanlı arsa vasıflı taşınmaz üzerinde Bodrum + 2 katlı betonarme bina vardır. Bodrum, 1. ve 2. katlarda mesken vardır. Bina 25-30 yıllıktır. Bahçede 3m*4m boyutunda kömürlük bulunmaktadır. Bina bireysel kömür sobası ile ısınmaktadır. Bodrum kattaki mesken ; 80,00 m2 alanlıdır. 2 oda , 1 salon , 1 mutfak, 1 banyo , 1 wc. , koridordan oluşmaktadır. Daire zemini kırık mermer arası derz kaplamalıdır. Banyo ve wc.duvarlar seramik kaplamalıdır. Daire giriş kapısı demir kapı , daire içi kapılar ahşap kapıdır.Dairede duvarlar ve tavan normal sıvalı ve badanalıdır. Girişte MDF doğ.lı vestiyer vardır. Mutfak tezgahı beton üstü fayans kaplıdır. dolaplar ahşap Doğ.lıdır. Banyoda lavabo, klozet vardır. Odalardan birinde sabit yüklük dolabı vardır. Pencereler plastik PVC. Doğ.lıdır. Pencere dışlarında ferforje korkuluk vardır.1. kattaki mesken ; 80,00 m2 alanlıdır. 2 oda , 1 salon , 1 mutfak, 1 banyo , 1 wc. , koridordan oluşmaktadır. Koridor, mutfak, wc ve banyo zemini kırık mermer arası derz kaplamalıdır. Odaların zemini rabıta kaplıdır. Banyo ve wc. duvarlar seramik kaplamalıdır. Daire giriş kapısı çelik kapı , daire içi kapılar ahşap kapıdır.Dairede duvarlar ve tavan normal sıvalı ve badanalıdır. Girişte MDF. doğ.lı vestiyer vardır. Mutfak tezgahı beton üstü fayans kaplıdır. dolaplar ahşap Doğ.lıdır.Banyoda lavabo, klozetvardır. Odalardan birinde sabit yüklük dolabı vardır. Pencereler plastik PVC. Doğ.lıdır. Pencere dışlarında ferforje korkuluk vardır.2. kattakimesken ; 80,00 m2 alanlıdır. 2 oda , 1 salon , 1 mutfak, 1 banyo , 1 wc. ,1 balkon ve koridordan oluşmaktadır. Koridor, mutfak, wc ve banyo zemini kırık mermer arası derz kaplamalıdır. Odaların zemini rabıta kaplıdır. Banyo ve wc.duvarlar seramik kaplamalıdır. Daire giriş kapısı ve daire içi kapılar ahşap kapıdır.Dairede duvarlar ve tavan normal sıvalı ve badanalıdır. Girişte MDF.doğ.lı vestiyer vardır. Mutfak tezgahı beton üstü fayans kaplıdır. dolaplar ahşap Doğ.lıdır. Banyoda lavabo, klozetvardır. Odalardan birinde sabit yüklük dolabı vardır. Pencereler plastik PVC. Doğ.lıdır. Pencere dışlarında ferforje korkuluk vardır.
Adresi : Dokuzkavaklar mh. 2399/2 sk, No: 5 Pamukkale / Denizli adresindedir.
Yüzölçümü : 231 m2
İmar Durumu : Pamukkale belediyesi imar planı dahilinde,konut alanında,ayrık nizamlı iki kat müsadelidir.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/07/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 22/08/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/2626 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR