DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli Pamukkale'de karkas bina icradan satılıktır

DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01013451
Şehir : Denizli / Pamukkale
Semt-Mahalle : IRLIGANLI MAH. / ÇEŞMEBAŞI
: 499
Yayınlandığı Gazeteler

HOROZ 18.06.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3946 Esas
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.08.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
17.09.2019 10:15
Satış Yeri
:
Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
9. İCRA DAİRESİ
2018/3946 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Pamukkale İlçe, 0 Ada, 972 Parsel, IRLIGANLI Mahalle/Köy, köyiçi Mevkii, Her ne kadar tapu kaydında arsa olarak görülmekte ise de, arsa üzerinde betonarme karkas bina bulunmaktadır.Binaya ait yapı ruhsatı ve yapı kullanma izin belgesi bulunmamakta olup, kısmi bodrum kat ve zemin kattan oluşmakta, 30-35 yıllık betonarme karkas binadır.Binaya zemin kat arka bahçeden girilmekte normal mesken olarak kullanılmaktadır. Giriş holü, oturma odası,2 oda,mutfak,banyo,lavabo,ve wc den oluşmaktadır.Oda kapıları ahşap,ıslak zemin tabanlar beton üzerine muşamma kaplanmıştır.İç oda duvarları ve tavan sıvalı ve boyalıdır.Dış cephe boyaları yıpranmış sıvası ve boyası dökülmüş durumdadır.Mutfak dolapları sunta kaplama verniklidir. Tezgah mermer tezgah alanı fayanstır. Sobalı,çatı teras çatı, dış cephe pencereleri ahşap doğramalıdır. Balkon pencere korkulukları giriş kapıları demir doğ.Bina bakımsız ve yıpranmış,yenileme yapılmamıştır.3. sınıf A grubu yapıya girmektedir.
Adresi : Irlıganlı Mah.3071 Sok.Pamukkale / DENİZLİ
Yüzölçümü : 499 m2
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 3kat ayrık nizam
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : DURMUŞ OĞLU İBRAHİM DURGUT LEHİNE RÜCU ŞARTI İLE HİBE ŞERHİ BULUNMAKTADIR.
1. Satış Günü : 15/08/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 17/09/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3946 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR