GERMENCİK SULH HUKUK MAHKEMESİ

Germencik/Camikebir'de yığma bina mahkemeden satılıktır

GERMENCİK SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01101325
Şehir : Aydın / Germencik
Semt-Mahalle : CAMİKEBİR MAH. / GERMENCİK
: 35
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ KIROBA 16.12.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
157,500 TL
Birinci Satış Günü
:
21.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
25.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
Germencik Belediye Başkanlığı binası içi konferans salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GERMENCİK
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/5 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :Aydın ili Germencik ilçesi Camikebir Mahallesi, Zafer tepesi mevkii,52 Ada, 12 Parsel, arsa vasıflı taşınmazdır, taşınmaz, Konak sokak cepheli köşedir, imar durumu bitişik nizam 2 kat olup, çevresinde 1-4 kat yaygın olarak zemin katları işyeri olan mesken niteliğinde yapılaşma bulunmaktadır, taşınmaz üzerinde mesken ve müştemilat niteliğinde kısmen yıkık metruk binalar yer almaktadır, mesken bina yığma tabir edilen yapı niteliğindedir, yaklaşık olarak 35,00 M2'dir, binanın iç ve dış duvarları sıvalı ve boyalıdır, binanın zeminde ve çatısında hasarlar oluşmuş durumdadır, mutfağında beton tezgahı mevcut olup dolapları yoktur, kapı ve pencereleri ahşaptır, çatısı ahşap üzeri alaturka kiremitle örtülüdür, bina mevcut haliyle 70 yaş üzerindedir, yine davalı taşınmaz üzerinde tek katlı 1 tanesi mesken binaya bitişik, diğeri parselin batı tarafında duvarları ve çatısı çökmüş yıkık, ekonomik değeri bulunmayan yığma yapılar bulunmaktadır,Taşınmaz her türlü altyapı hizmetinden faydalanmaktadır, taşınmazın kuzeyinde yer alan Kurtuluş Caddesine kuş uçuşu 115metre, yine kuzeyinde bulunan Aydın- İzmir Karayoluna kuş uçuşu 430 metre, güney doğusundaki çarşı camiine kuş uçuşu 180 metre uzaklıktadır. 264,25 metrekare yüzölçümün tamamı satılacaktır.

İmar Durumu : Bitişik nizam 2 kat inşaat yapmaya müsaadeli alan içerisinde yer almaktadır

Kıymeti : 157.500,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir "konut, üzerideki inşaat Nuri Mersin'eaittir-- konut (A) işaretli ev / ölüAli'ye aittir, muhtesat bilgileriile birlikte satılacaktık.

1. Satış Günü : 21/01/2020 günü 14:00 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 25/02/2020 günü 14:00 - 14:15 arası

Satış Yeri : Germencik Belediye Başkanlığı binası içi konferans salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR