HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Antakya'da 2 katlı bina icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01182727
Şehir : Hatay / Antakya
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 03.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/79934 Esas
Muhammen Bedeli
:
666,452 TL
Birinci Satış Günü
:
12.08.2020 15:40
İkinci Satış Günü
:
16.09.2020 15:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ

2014/79934 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Hatay İli, Antakya İlçesi, Karaali Mah. Denkur Mevkii, 190 Ada, 10 parselde kayıtlı 986,58 m² yüzölçümlü arsa nitelikli taşınmaz.
Değerleme konusu taşınmaz, Hatay İli, Antakya İlçesi, Karaali Mah. 1. Cadde, No:131 posta adresinde yer almaktadır. Gayrimenkul Karaali ana ulaşım yolunun 70 m. Şh. Nizam Akdeniz İlköğretim Okulu' na 250 m. Antakya-İskenderun yolu-Karaali kavşağına 250 m. ve Antakya İlçe merkezine ise yaklaşık 10 km. mesafededir. Civarda alt, orta ve üst gelir grubunda yer alan ikamet daha fazladır. Son zamanlarda gelişen, talep ve rağbet gören yerleşim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bölge, merkezi konumu ve ulaşım akslarına ve şehir merkezine olan yakın mesafesi sebebi ile iskan sahası olarak tercih edilmektedir. Kısmen planlı yapılaşmaya sahip bölgenin ( yol, su, elektrik, doğalgaz, kanalizasyon ) altyapısı tamamlanmıştır. Toplu taşıma araçları ile ulaşımı rahattır.
Değerleme konusu taşınmazın bulunduğu arsa 986,58 m² yüzölçümüne sahip olup, geometrik olarak dikdörtgen bir formdadır. Topağrafik olarak da düz bir arazi yapısına sahiptir. Taşınmaz üzerinde 1 adet B.A.K. yapı sistemi ile inşa edilmiş, 2 katlı yapı bulunmaktadır. Bina yaklaşık 147 m² zemin oturumlu olup, 294 m² alanlı olup, her bir katı tek dairedir. Bina yalıtımsız, çatısız ve asansörsüzdür. Dairelerin her biri salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc-lvb hacimlerinden oluşmaktadır. Yerleri seramik döşeli, duvarları ve tavanı plastik boyalıdır. Tavanlara kartonpiyer yapılmıştır. Pencereleri pvc, kapılar ahşap panel ve giriş kapısı çeliktir. Islak mekanlar tavana kadar payans kaplıdır. Isıtma sistemi sobalı olup, güneş enerjisi de mevcuttur. Yapı yaklaşık 5-10 yıllıktır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Maliyetleri Hakkında Tebliğe göre, yapı 3. sınıfı A Grubu olup, yıpranma yapı ise % 10 civarındadır. Ayrıca bahçe içerisinde yığma yapılı basit bina niteliğinde depo şeklinde bir adet bina mevcut olup, yaklaşık 65 m² alanlıdır. Bina 1/B yapı sınıfında, yaklaşık 25-30 yıllıktır. Antakya Belediyesinde yapılan incelemede arsa üzerindeki yapılara ait, herhangi bir mimari proje, yapı ruhsatı, yapı kullanma izin belgesi vb. yasal belgeler mevcut değildir. Yapılar gayri yasal durumdadır.
İmar Durumu : parsel belediye sınırları içinde olup 1/1000 uygulama imar planı içinde ve ayrık nizam 2 kat imar durumu mevcuttur
Kıymeti : 666.452,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 12/08/2020 günü 15:40 - 15:50 arası
2. Satış Günü : 16/09/2020 günü 15:40 - 15:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/79934 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR