DERİNKUYU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina

DERİNKUYU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00538771
Şehir : Nevşehir / Derinkuyu
Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 30.01.2017
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/125 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
182,940 TL
Birinci Satış Günü
:
15.03.2017 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.04.2017 10:00
Satış Yeri
:
İcra Dairesi Derinkuyu/ Nevşehir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

DERİNKUYU

İCRA DAİRESİ

2016/125 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Nevşehir İl, Derinkuyu İlçe, 21 Ada No, 15 Parsel No, Cumhuriyet/ Aksaray Yolu Mahalle/Mevkii, Satışa konu taşınmaz; bodrum+ zemin+ 2 kattan oluşmakta ve otel olarak kullanılmaktadır. Arsa üzerindeki yapı betonarme taşıyıcı sistemli, ahşap oturtma çatılı, duvarları sıva üzeri plastik boyalı, zemin kat pencereleri aliminyum doğrama, 1.-2. kat pencereleri pvc doğramalıdır. Bodrum kat 2-B, diğer katlar 3-A yapı sınıfındadır. Yıpranma oranı %20 dir. Binanın yer aldığı arsa, Koruma Amaçlı İmar Planı içersindedir. Belediyenin her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Doğu ve güneyden yola cepheli diğer yönlerden komşu parsellerle çevrilidir. İlçe merkezi ticaret alanında konumlanmıştır.

Adresi : Cumhuriyet Mah. Aksaray Yolu Cad. Hotel Kaya Derinkuyu / NEVŞEHİR

Yüzölçümü : 55,08 m2

İmar Durumu : Var

Kıymeti : 182.940,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : S. S. Derinkuyu Esnafve Sanatkarlar Kredi Kefalet Koop./ 11.08.2014 tarih ve 2130 yev nolu ipoteği

1. Satış Günü : 15/03/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 10/04/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : İcra Dairesi Derinkuyu/ Nevşehir

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/125 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/01/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR