IĞDIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina ve arsası

IĞDIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00836089
Şehir : Iğdır / Merkez
Semt-Mahalle : 14 KASIM MAH. / IĞDIR
: 465
Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 11.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1264 ESAS
Muhammen Bedeli
:
415713 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
09.10.2018 14:30
Satış Yeri
:
IĞDIR ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ/IĞDIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

IĞDIR İCRA DAİRESİ

2017/1264 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Iğdır İl, Merkez İlçe, 652 Ada, 4 Parsel, BAHARLI Mahalle, HAMAM Mevkii,ARSA niteliğindeki taşınmaz üzerinde 3 katlı betonarme bir apartman olduğu tespit edilmiştir.Binanın zemin katı yaklaşık 10-12 yıllık 1.ve 2.normal katları ise yaklaşık 2-3 yıllıktır.Yapının tümü betonarme karkas yapı olarak yapılmış olup merdiven hariç her bir katın brüt alanı yaklaşık 135m2'dir.Tapu kaydında mahalle adı Baharlı olarak geçse de Belediye adres sistemine göre 14 Kasım Mahallesi olarak bilinmektedir.Taşınmaz şehir merkezinde olup Kültür Merkezine yaklaşık 600m.mesafede,Iğdır Valiliği ve Belediye Binasına yaklaşık 1000m.mesafede,Iğdır Anadolu Lisesi-Kurtuluş İlköğretim Okulu-Ziya Gökalp Ortaokuluna yaklaşık 700m.mesafededir.Belediye ve diğer kamu kurum ve kuruluşların hizmetlerinden faydalanmakta olup son zamanlarda Iğdırın orta yogunlukta rağbet gören bölgesinde bulunmaktadır.Taşınmaz üzerindeki her bir mesken ; 3 oda,1 salon,antre,mutfak,banyo,vvc,balkon mahallerinden oluşmaktadır.Meskenlerin çelik giriş kapısının olduğu,bina kat doğalgaz tesisatının çekilmiş ve sayacının takılmış olduğu,kaloriferli olduğu görülmüştür.Yapının tümü betonarme karkas yapı olarak yapılmış olup,merdiven hariç her bir katın brüt alanı yaklaşık 135m2 ve net alanı yaklaşık 120,00m2olarak hesap edilmiştir.
Adresi : 14 Kasım Mah.Aras Cad.No:25/3 IĞDIR
Yüzölçümü : 465,00 m2 Arsa Payı : TAM
Kıymeti : 415.713,00 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz TEB bankasına ipotekli olup taşınmaz üzerinde başkaca hacizler yoktur.
1. Satış Günü : 11/09/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 09/10/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : IĞDIR ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ/IĞDIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1264 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur....09/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR