BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Esenyurt'ta bina ve arsası icradan satılıktır (Hisse satışı)

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00984231
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : İNCİRTEPE MAH. / İNCİRTEPE
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 20.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2011/3256 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
332,014 TL
Birinci Satış Günü
:
18.06.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
16.07.2019 14:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ
2011/3256 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 1787 Ada, 13 Parsel, ESENYURT Mahalle/Köy, Satışa konu taşınmaz 586,49 m² yüzölçümlü arsanın 3/32 hissesidir. Tapu kaydı itibariyle arsa nitelikli olmasına rağmen üzerinde yapılaşmaya gidilmiştir. Parsel üzerindeki yapı 2 bodrum + zemin + 4 normal kat + çatı piyesinden oluşmaktadır. Yapı 570 m² taban oturumuna sahiptir. Yapının bodrum katında mobilya satış mağazası, zemin katında 5 adet dükkan, 1. normal katında lokantaya ait depo ve mutfak, normal katlarında 5'er adet daire ve çatı piyesinde 1 adet daire mevcuttur. Yapının normal katları 675 m² alana sahiptir. Kapalı alanlar itibariyle toplam inşaat 3.070 m² alanlıdır. Betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. Taşınmaz Devlet karayoluna uzak, ilçe merkezine kısmen yakın mesafededir. Toplu taşıma araçları ile ulaşım olanağı mevcuttur. Yakın çevresinde City Center AVM, Esenyurt Üniversitesi, Esenyurt Belediyesi, Mahir Gürlek İlkokulu ve Hürriyet Cami bulunmaktadır. Bölgede genelde az katlı konut yapıları mevcuttur. Belediye ve kamu hizmetleri mevcuttur. Taşınmaz geometrik olarak üçgen şekilli olup, sınırları düzgün ve belirgindir. İki cephesi yol diğer cephesi komşu parseller ile sınırlıdır.
Adresi : İncirtepe Mah. Kemal Paşa Cad. 239. Sok.Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 586,49 m2
Arsa Payı : 3/32
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı Ticaret + konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 332.014,01 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 18/06/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 16/07/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Büyükçekmece 2. İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankasındabulunan TR420001500158007290494645 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olmasıve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2011/3256 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR