DİKİLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ

İzmir Dikili'de 613 m² bahçeli tek katlı bina mahkemeden satılıktır

DİKİLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052498
Şehir : İzmir / Dikili
Semt-Mahalle : ÇANDARLI MAH. / DİKİLİ
Kat Sayısı : 1
: 613
Yayınlandığı Gazeteler

9 EYLÜL 18.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/17 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,275,050 TL
Birinci Satış Günü
:
01.11.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
26.11.2019 11:10
Satış Yeri
:
DİKİLİ MÜZAYEDE SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİKİLİ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/17 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Dikili İlçe, 1582 Ada, 1 Parsel, ÇANDARLI Mahalle/Köy,Ada mevkiinde bulunan taşınmaz mahallenin yerleşik alanı içerisinde yer almakta, iki cephesi kadastral yolu ile çevrilidir, alt yapı problemleri olmadığı, temel ihtiyaçların giderileceği alış-veriş noktalarına sahiptir, Çandarlı Marinaya çok yakındır, Denize 70 m mesafededir, Çandarlı Eski Belediye binasının bulunduğu meydana 600 m mesafede yer almaktadır, üzerinde ortada mesken niteliğinde bahçe nizamlı tek katlı bina, 3 adet pansiyon tarzı oda, depo , mutfak bölümü mevcuttur, dış cephe görüntüsü ile bahçesi de gayet bakımlıdır.
Yüzölçümü : 613,33 m2
İmar Durumu : Taşınmaz 2 numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunun 05/08/2004 tarih ve 11 sayılı kararı ile onaylı koruma amaçlı imar planında, 3 . Derecede Arkeolojik Sit, Taks: %40-Kaks:%80, Maksimum yapılaşma 120 m2 ve sondaj kazılarının ilgili müzesi müdürlüğü denetiminde yapılacak olan içinde kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 1.275.050,00 TL
KDV Oranı : %18
Damga Vergisi Oranı : % 05,69
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 01/11/2019 günü 11:10 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 26/11/2019 günü 11:10 - 11:20 arası
Satış Yeri : DİKİLİ MÜZAYEDE SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/17 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR