KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu'nda 2 katlı ev icradan satılıktır

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050459
Şehir : Kahramanmaraş / Dulkadiroğlu
Semt-Mahalle : YAHYA KEMAL MAH. / SANAYİ
Kat Sayısı : 2
: 251
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 17.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2173 ESAS
Muhammen Bedeli
:
205,608 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
28.11.2019 10:50
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adlyesi 2. Kat İhale Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2019/2173 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İli, Dulkadiroğlu İlçesi, Dulkadiroğlu Mahallesi, 1634 Ada, 10 Parsel, arsa olarak kayıtlı olup üzerinde 2 KATLI YAPI vardır Mevcut yapı Zemin ve Normal kattan oluşmaktadır zemin kat ve normal kat ev olarak kullanılmaktadır Cinsi betonarme karkastır ısınma sistemi sobalıdır Zemin kat evin Oturum alanı 90 m2 dır. Girişte hol 2 oda+Salon+mutfak+banyo wc vardır yer kaplamaları beton duvarlar plastik boya tavan kireç badanadır. Banyo wc duvarları sıvalıdır Dış kapı demri doğrama Kapı doğramları ahşap dış kapı pencereler ahşap doğramadir . Mutfakta basit tezgâh vardır dış cephe sıvalı boyasızdır halı hazırda kullanılmaktadır. İnşaat ruhsatı yoktur suyu elektriği vardır yapının oturum dışında kalan kısımlar bahçe olarak kullanılmaktadır Edindiğim bilgilere göre eski yapıdır 20 yıllıktır imalat eksikliği vardır değerini hesaplarken % 70 alınacaktır. Normal kat evin Oturum alanı 100 m2 dır. Girişte hol 3 oda+Salon+mutfak+banyo wc vardır yer kaplamaları salon oturma odası ahşap parke diğer mekanlar seramik duvarlar plastik boya tavan kireç badanadır. Banyo wc duvarları fayans kaplamadır Dış kapı demir doğrama kapı iç Kapı doğramları ahşap pencereler p.v.cdir . Mutfakta tezgâh ve dolaplar vardır dış cephe sıvalı boyasızdır halı hazırda kullanılmaktadır. Edindiğim bilgilere göre eski yapıdır 12 yıllıktır. İnşaat ruhsatı yoktur suyu elektriği vardır yapının oturum dışında kalan kısımlar bahçe olarak kullanılmaktadır ulaşımı vardır belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır
Adresi : Yahya Kemal Mah 72105 Sokak No 1 Dulkadiroğlu / Kahramanmaraş
Yüzölçümü : 251 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı İmar planı sınırları içerisinde olup İnşaat Nizamı AT 2 katlı konut alanındadır
Kıymeti : 205.608,96 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:50 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 28/11/2019 günü 10:50 - 11:00 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adlyesi 2. Kat İhale Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2173 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR