ILGIN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Konya Ilgın'da üç katlı bina ve arsası mahkemeden satılıktır

ILGIN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155185
Şehir : Konya / Ilgın
Semt-Mahalle : CAMİİATİK MAH. / ILGIN
Kat Sayısı : 3
: 968
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 23.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4 Satış
Muhammen Bedeli
:
2,091,026 TL
Birinci Satış Günü
:
27.04.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
22.05.2020 11:30
Satış Yeri
:
Ilgın Sulh Hukuk Mahkemesi Kalemi Koridoru - Ilgın / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ILGIN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/4 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İl, Ilgın İlçe, 59 Ada, 6 Parsel, CAMİATİK Mahalle/Köy, Dava konusu taşınmaz, Ayvatdede Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 73 adersindedir.taşınmaz için 15.12.1987 tarih ve 34-09/09 sayılı yapı ruhsatı ile inşaatına başlanılmış olup, 445,00 m2 bodrum kat, 445,00 m2 zemin kat ve 1335,00 m2 üç normal kattan oluşan toplam 2.225,00 m2 yapı alanı olan betonarme karkas bina yapılmıştır. binanın zemin katı haricinde ince işleri yapılmamıştır. Dışı sıvalı üzeri kiremit kaplamalı kırma çatılı ve kısmen terastır. Girişi ana caddededir. Binanın bulunduğu yerde her türlü altyapı hizmeti mevcuttur. Şehir merkezine yakın olup, Belediye ve Hükümet binası arasınd ayer almaktadır. Yapı ruhsatı vardır ancak yapı kullanma izin belgesi yoktur. Yapı ruhsat süresi geçmiştir. İmar planına göre bitişik nizam 4 kata kısmen TİCK olarak TAKS:0.80 kısmen de bitişik nizam dört kata TAKS:0.40 konut olarak imarlıdır. İmar planı yapılırken parselin ortası konut sahası olarak ayrılmış ancak hiçbir yoldan cephe verilmemiştir bu nedenle uygulama sıkıntısı olacaktır. Parselde iki ayrı imar nizamı olması uygulama imkanını zorlaştırmaktadır. Zemin kat işyeri 445,00 m2 büyüklüğünde olup içerisi dört bölme halindedir. İşyerinin tabanı kısmen seramik kısmen laminant kaplıdır. Halen mobilya mağazası olarak kullanılmaktadır. duvarları kısmen alçı sıvalıdır. Tavanında kısmen sıva vardır. Ayrıca ofis olarak bölünmüş kısım bulunmaktadır. Ofis kısmı pvc camekan ile bölünmüştür. İçerisine kalorifer tesisatı döşenmiştir. Etrafında genel olarak işyerleri bulunmaktadır. Binanın üst katları her katta dört daire olaracak şekilde kaba yapı olarak durmaktadır. Ancak ince işlerinin hiç birisi yapılmamıştır. Tuğla duvar şeklinde durmaktadır. Bina eski ruhsat olduğu için asansör boşluğu yoktur. Bodrum katı depo olarak kullanılmaktadır. Giriş kapısı güney arka yol cephesinde demir doğramalı ayrı kapıdır. Bodurumun giriş kısmı oldukça genil olup kapısı garaj kapısı gibidir. Yanında iki tane peneceresi vardır. Ayrıca bina dışında kuranglez şeklinde havalandırması vardır. taşınmazın bulunduğu konum, imar durumu ve Ilgın ilçesi alım satım emsal rayiçleri dikkate alınarak parsel değeri 1.453.230,00 TL, üzerindeki yapıların değeri ise 637.796,25 TL olarak hesaplanmıştır.
Adresi : Ilgın Camiatik Mah.
Yüzölçümü : 968,82 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : İmar Alanı İçerisinde
Kıymeti : 2.091.026,25 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi
1. Satış Günü : 27/04/2020 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 22/05/2020 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : Ilgın Sulh Hukuk Mahkemesi Kalemi Koridoru - Ilgın / KONYA
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR