MALATYA 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Malatya Battalgazi'de iki katlı bina mahkeme kararıyla satılıktır

MALATYA 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01087969
Şehir : Malatya / Battalgazi
Semt-Mahalle : SARAY MAH. / KANALBOYU
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
: 175
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 21.11.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/17 Satış
Muhammen Bedeli
:
410,525 TL
Birinci Satış Günü
:
06.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
06.02.2020 10:30
Satış Yeri
:
Malatya Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Ek Hizmet Binası Satış Memurluğu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/17 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, Saray Mahalle Çöşnük Mevkii 1 Ada, 78 Parseldir. Belediyesinin her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz üzerinde bitişik iki katlı bina mevuttur. İki katlı binada her katta iki adet mesken olmak üzere dört adet mesken bulunmaktadır. Begüm Sokağı No:6/1 adresindeki bina içerisinde hal hazırda iki adet mesken, bodrum bölümünde de 10,00 m2 alanlı kömürlük bulunmaktadır. Binanın zemin katındaki mesken 2 oda bir salon, mutfak, banyo,wc ve lavabodan, 1. Katındaki mesken ise 2 oda bir salon, giriş hol ,mutfak, banyo,wc ve lavabo dan oluşmaktadır. Taşınmazdaki evlerin oda ve salon zeminleri ahşap kaplı olup, ıslak hacimleri mozaik kaplıdır. Evlerin iç kapıları ve pencereleri ahşap doğramadır. İç duvarları sıvalı ve boyalıdır. Taşınmaz içerisindeki evin elektrik ve sıhhi tesisatı kullanılabilir durumdadır. Isınma sistemi sobalı binanın toplam kullanım alanı 145,00 m2 dir. Çöşnük Mahallesi Begüm Sokağı No:6/2 adresine kayıtlı iki bina içeriside hali hazırda iki adet mesken bulunmaktadır. Binanın bodrum bölümünde de 10,00 m2 alanlı kömürlük bulunmaktadır. Binanın zemin katındaki mesken 2 oda bir salon, ,mutfak, banyo,wc ve lavabodan, Binanın 1. Katındaki mesken ise 2 oda bir salon, giriş hol ,mutfak, banyo,wc ve lavabo dan oluşmaktadır. Taşınmazların içerindeki evin oda ve salon zeminleri laminat parke olup, ıslak hacimleri seramik kaplıdır. Evin iç kapıları ve pencereleri ahşap doğramadır. İç duvarları sıvalı ve boyalıdır. Mutfak tezgâhı ve dolabı bulunmaktadır. Taşınmaz içerisindeki evin elektrik ve sıhhi tesisatı kullanılabilir, Isınma sistemi bireyse doğalgazlıdır. Mesken kullanılmakta olup gayet bakımlı durumdadır. İki katlı 6/2nolu binanın bodrumdaki kömürlük dâhil toplam kullanım alanı 175,00 m2 dir.
Adresi : Çöşnük Mahallesi Begüm Sokağı No:6-6/1Battalgazi / MALATYA
Yüzölçümü : 345,00 m2
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında 5 metre ön bahçeli ayrık ikiz nizam 4 kat (Aİ-4) yapılaşma hakkına sapip konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 410.525,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 06/01/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 06/02/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Malatya Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Ek Hizmet Binası Satış Memurluğu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Elektronik ortamda teklif verecek olanların ihale teminat bedelini, Satış Memurluğumuza ait Vakıflar Bankası Malatya Şubesine ait TR620001500158007301334520 İBAN numaralı hesaba yatırmaları gerekmektedir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamın ıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/17 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/11/2019

2/2
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR