ALAŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Alaşehir'de 2 katlı bina icradan satılıktır

ALAŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036304
Şehir : Manisa / Alaşehir
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / ALAŞEHİR
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
: 262
Yayınlandığı Gazeteler

ALAŞEHİR 5 EYLÜL 08.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/584 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
281,408 TL
Birinci Satış Günü
:
08.10.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
05.11.2019 10:40
Satış Yeri
:
Tozan Otoparkı Barış Mah. Azerbeycan cad. no:19(yeni otogar arkası) Alaşehir/Manisa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ALAŞEHİR İCRA DAİRESİ
2019/584 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Manisa ili Alaşehir ilçesi Yenimahalle Mah.Hilalaldı Mevkii 1089 ada 12 parsele kayıtlı taşınmazın inşaaat bilirkişi raporuna göre nitelik ve unsurları :Kıymet takdiri istenen taşınmazın arsası Alaşehir ilçesi, Yeni mahalle, Hilaldı mevkii, Mandıra sokakta bulunmakta ve tapunun 1089 Ada 12 Parsel numarasında kayıtlıdır. Tapu miktarı 353.00 m2 dir. Taşınmaz tapu kaydında arsa olarak tescillidir. Kıymet takdiri esnasında üzerinde iki katlı betonarme bina bulunduğu tespit edilmiştir. Borçlu bu taşınmazda tam hisseye sahiptir.Taşınmazın arsasının bulunduğu mevkii (Şehir merkezinde, Belediye binası ve şehir meydanına yaklaşık mesafesi 2030 metre), miktarı, imarı (Alaşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 28.05.2019 tarih ve E.5056 sayılı yazısına istinaden İlçemiz İmar Planı içinde, A-3 Ayrık Nizam 3 katlı, mesken, cephesi müstakil inşaat yapmaya elverişli, detayları yazıda), yola olan cephesi, nazara alınarak; günün piyasa koşulları, bölgenin alım ve satım rayiçleri de göz önünde tutularak değerlendirilmiştir.Kıymet takdiri istenen bina iki katlı betonarme yapıdır. Duvarlar içte ve dışta sıvalıdır. Yerler amaca uygun laminat parke ve fayans kaplıdır. İç kapılar ahşap panel kapıdır. Pencereler ve balkon kapı doğramaları plastik doğramadır. bağımsız bölüm depo olarak kullanılmaktadır. Yerler amaca uygun kaplama malzemesi ile kaplıdır. Duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Dıştan demir doğrama giriş kapısı bulunmaktadır. Pencere doğramaları plastik doğramadır. Balkon korkulukları zeminde demir doğrama, üst katta camlı alüminyumdur. Bina üzeri kutu profil aksamlı çatı ve saç örtü ile örtülüdür. Fen bilirkişi ile yapılan ölçümde zemin kat 126.00 m2 üst kat 136.80 m2 olmak üzere toplam yapı alanı 262.80 m2 olarak ölçülmüştür.
İmar Durumu:İnşaat tarzı imar planı içerisinde olup 'ayrık nizam 3 kat mesken(A-3)olarak inşaat nizamlıdır.
Kıymeti : 281.408,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 08/10/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 05/11/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Tozan Otoparkı Barış Mah. Azerbeycan cad. no:19(yeni otogar arkası) Alaşehir/Manisa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK.Madde 127 gereğince "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı Adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." madde hükmü gereğince işlem yapılmasına,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/584 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR