MARDİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mardin Yeşilli'de bina hissesi icradan satılıktır

MARDİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01020941
Şehir : Mardin / Yeşilli
Semt-Mahalle : BAHÇEBAŞI MAH. / YEŞİLLİ
Kat Sayısı : 2
: 962
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 05.07.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8214 ESAS
Muhammen Bedeli
:
203,123 TL
Birinci Satış Günü
:
28.08.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
26.09.2019 11:00
Satış Yeri
:
İcra Müdürlüğü Kalemi MERKEZ / MARDİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MARDİN
İCRA DAİRESİ
2018/8214 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Mardin İl, Yeşilli İlçe, 205 Ada, 1 Parsel, BAHÇEBAŞI Mahalle/Köy, ALİBIRO Mevkii, Konu taşınmaz Mardin ili Yeşilli İlçesi Bahçebaşı mahallesi Menderes caddesin de bulunan taşınmazın olduğu tespit edilmiştir.
Taşınmazın yer aldığı bina 962,12 m² büyüklüğündeki arsa üzerine üç katlı 2 adet kagir yapının olduğu ve zemin katında 1 mesken ve 2 dükkanın olduğu, dükkanların kullanılmadığı, 1 ve 2. Katında 2 adet meskenin olduğu, taşınmazın 2. Katının kullanılmadığı ve inşaat halinde olduğu görülmüştür. NOT: DAVA KONUSU TAŞINMAZ 205 ADA 1 NOLU PARSEL HİSSELİ OLUP MEHMET ZEKİ BARMAN 1/3 HİSSESİNE DÜŞEN 609.371,00 TL / 3 ÜZERİNDEN 203.123,66 TL OLARAK HESAP EDİLMİŞİR. Taşınmazın borçlu adına kayıtlı olan hissesi(1/3)satışa çıkarılacaktır.
Adresi : Mardin ili Yeşilli ilçesi bahçebaşı mahallesi menderes caddesi
Yüzölçümü : 962,12 m2
İmar Durumu : Konu taşınmaz serbest nizam 3 kat müsaadeli konut alanı imar lejandı içerisinde imar ve yapılaşma şartlarına uygun olarak inşa edilmiştir.
Kıymeti : 203.123,66 TL(1/3)
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Diğer : krokisinde B harfi ile gösterilen yapı mevcuttur
1. Satış Günü : 28/08/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 26/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Kalemi MERKEZ / MARDİN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8214 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR