MURATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muratlı'da 3 katlı bina icradan satılıktır

MURATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027606
Şehir : Tekirdağ / Muratlı
Semt-Mahalle : MURADİYE MAH. / MURATLI
Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 20.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/147 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
303,496 TL
Birinci Satış Günü
:
26.09.2019 13:30
İkinci Satış Günü
:
21.10.2019 13:30
Satış Yeri
:
muratlı hükümet konağı zemin kat duruşma salonu muratlı tekirdağ -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MURATLI
İCRA DAİRESİ
2017/147 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Muratlı İlçe, 45 Ada, 7 Parsel, Muradiye Mahallesi Mahalle/Köy, MURADİYE DERE Mevkii, Keşif anında: Taşınmaz 3 katlı 3 ayrı mesken olarak kullanılmakta olup her katta farklı kişiler oturmaktadır. 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planına Göre; Ayrık Bahçeli Nizam 3 kat H:9,50m, yan bahçe mesafesi 3,00m yapı nizamına sahiptir. Her bir kat 136 m2 alanlıdır ve betonarme bir yapı mevcuttur toplam : 408m2'dir. Binanın dış cephesi zemin katı boyalı diğer katlar sıvalı durumdadır. 3 Katlı ve 3 daireden oluşan taşınmazın çatısı yoktur. 1. Normal kata dışarıdan merdivenle çıkılmaktadır.Pencereleri PVC'dir. Meskenler 3 Oda, salon, mutfak, geniş antre, banyo wc ve balkondan oluşmaktadır. Kapılar ahşap, ıslak hacimler seramik, odalar laminat, oda duvarları plastik badanalı, banyo duvarları fayans kaplamalı, mutfak alt ve üst dolapları mevcuttur. 3.sınıf A grubu Yapı sobalı ve asansörsüzdür. Yapı yaklaşık 40 yıllıktır. 3.Sınıf A grubu yapılara girmektedir. Cumhuriyet İlkokuluna yaklaşık 150m, Hükümet Konağına Yaklaşık 700m mesafededir. Her türlü ulaşım imkanına sahiptir ve belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Muradiye Mah. Muradiye Dere Mevkii, Bahçeli Kargir Ev Muratlı / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 295,45 m2
Kıymeti : 303.496,50 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 21/10/2019 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : muratlı hükümet konağı zemin kat duruşma salonu muratlı tekirdağ -
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/147 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ve İ.İ.K 127 md. Gereğince adresleri tapuda kayıtlı olmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade gelen ilgililere ayrıca adres tahkiki yapılmadan gazetedeki satış ilanının tebligat yerine geçeceği hususu ihtar ve ilanen tebliğ olunur. ilan olunur.16/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR