MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muş Merkez'de 3 katlı betonarme ev icradan satılıktır

MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01187446
Şehir : Muş / Merkez
Semt-Mahalle : KÜLTÜR MAH. / MERKEZ
Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Merkezi)
: 120
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 10.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/418 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
406,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.09.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
01.10.2020 14:00
Satış Yeri
:
Muş Belediyesi Eski Su Tahsilat Veznesi Önü Hürriyet Polis Karakolu Karşısı Merkez/Muş

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUŞ

İCRA

DAİRESİ 2019/418 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muş İli Merkez İlçesi Kültür Mah. Neder Arkı Mevkii 55 Ada 56 Parsel,Taşınmaz tapu kaydında üç katlı betonarme ev ve arsası niteliğinde olup tam hisselidir. Taşınmaz üzerinde 3 katlı betonarme ev bulunmaktadır. Yapının her katında bir daire mevcut olup projesi bulunmadığından şifahen daireler 3+1 olup her biri yaklaşık 120,00 m² brüt alana sahiptir. Binanın taban alanı 140,00 m² brüt alana sahiptir. Taşınmaz yoğun nitelikli meskun mahaldedir. Şehir merkezine yakın konumdadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Binada doğalgaz tesisatı bulunmaktadır. Taşınmaz üzerindeki yapı ortalama 30 yaşındadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede üst yapı tamamlanmamıştır. Taşınmaz çıkmaz sokaktadır. Taşınmaz üzerindeki yapı komşu parsellere tecavüzlüdür. Yapı bakımsız bir haldedir.
Adresi : Kültür Mah. Cumhuriyet Caddesinin Doğusunda Fatih Caddesi İle 183. Sok. Arasındaki Çıkmaz Sokak. Muş Merkez / MUŞ
Yüzölçümü : Yapı üzerindeki daireler 120,00 m² brüt alana sahip olup binanın taban alanı 140,00 m² brüt alana sahiptir.
İmar Durumu : 10/12/2019 tarih ve 4307 sayılı Muş Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün yazısı ile imar sınırları içerisinde ayrık nizam 4 kat konut alanı lejantlı yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 406.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz üzerindeki yapı komşu parsellere tecavüzlü durumdadır. Başkaca bilgiler dosyasında ve tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 01/10/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Muş Belediyesi Eski Su Tahsilat Veznesi Önü Hürriyet Polis Karakolu Karşısı Merkez/Muş
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/418 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/07/2020

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR