İZMİR 8. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Narlıdere Ilıca Mahallesi'nde bina mahkemeden satılıktır

İZMİR 8. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01184100
Şehir : İzmir / Narlıdere
Semt-Mahalle : ILICA MAH. / NARLIDERE
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 03.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/29 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.12.2020 14:10
İkinci Satış Günü
:
13.01.2021 14:10
Satış Yeri
:
İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ SULH HUKUK MAHKEMELERİ MÜZAYEDE SALONU -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
8. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/29 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın:
Özellikleri : İzmir İli Narlıdere İlçesi Yeniköy mah. 8112 Ada, 2 Parselde arsa nitelikli olarak tapuya kayıtlı taşınmazın: doğusunda Çağlayan sokak batısında Zümrüt sokak olmak üzere iki yola cepheli imar parselidir. Mithatpaşa cad.yaklaşık 105.m.9 Eylül Güzel Sanatlar Fakültesine yaklaşık 200 m.uzaklıktadır. Çevresinde 4 kartlı apartmanları bulunmaktadır. Tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın üzerinde 1 adet 2 katlı bina bulunmaktadır. Binanın zemin katının yaklaşık 100 m.2 kullanım alanı vardır.2 oda salon mutfak banyo wc.ve balkondan ibarettir. Üst katta aynı plandır. Yaklaşık 40 yıllık betonarme bina olup zeminleri karo plaka kaplı kapıları ve doğramaları ahşap üzeri yağlı boyalıdır. Çatısı teras çatı şeklindedir.
Adresi : Ilıca Mah.Çağlayan Sk.No.7 Narlıdere / İZMİR
Yüzölçümü : 278 m2
İmar Durumu : Narlıdere İmar Müdürlüğünün 09.10.2017 tarihli yazıları ile taşınmazın parsel konut alanına isabet etmekte olup, Plan notu:a) kitle etüdlerinde belirtilen blokların oluşturduğu parselde veya parsellerin tevhitleri ile oluşacak yeni parsellerde BL-4inşaat nizamına göre kazanılmış toplam inşaat alanını geçmemek koşulu ile ayrık nizam MakxTax:0.25 Hmax:24.80 m.inşaat izni verilir. b) a şıkkında belirtilen tevhit şartına göre uygulama yapılmaması halinde mevcut kitle etüdüne göre BL-4nizam ve gabarisinde inşaat izni verileceği, parselin 1/5000 ölçekli imar planlarında meskun alana isabet ettiği bilgisi verilmiştir. Ayrıntısı dosyadadır.
Kıymeti : 1.250.000,00 TL
KDV Oranı : SATIŞ BEDELİNİN % 62'İÜZERİNDEN 150 M2.DEN KÜÇÜK MESKENLER İÇİN KDV ORANI:%1
SATIŞ BEDELİNİN %38'İ ÜZERİNDEN ARSALAR İÇİN KDV ORANI:%18
Kaydındaki Şerhler : 6306 S.Kanun gereğince riskli yapıdır beyanı ile2 katlı ev Ziya Çaycı'ya aittir, 2 katlı ev Gülay Çaycı'ya aittir muhdesat bilgisi bildirilmiştir.
1. Satış Günü : 09/12/2020 günü 14:10 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 13/01/2021 günü 14:10 - 14:20 arası
Satış Yeri : İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ SULH HUKUK MAHKEMELERİ MÜZAYEDE SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tebligat yapılamayan hissedarlara ilanen tebliğ edilmiş sayılacağı başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/29 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR