FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu Çatalpınar'da 4 katlı betonarme bina icradan satılıktır

FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050021
Şehir : Ordu / Çatalpınar
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / ÇATALPINAR
Kat Sayısı : 4
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Soba
: 290
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 13.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/552 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
271,437 TL
Birinci Satış Günü
:
11.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
09.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
FATSA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI FATSA / ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FATSA İCRA DAİRESİ
2019/552 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu Çatalpınar Merkez M. 119/5 ada parsel, 68,67 y.ö.1.ve 2.katları işyeri olan 4 katlı betonarme bina. Binanın tamamı satılacaktır. Parsel üzerinde bodrum + zemin + 2 normal kat olmak üzere toplam 4 katlı yapı mevcuttur. Binanın ön cephesi sıvalı, yan ve arka cepheleri sıvasızdır. Çatısı bulunmamaktadır. Bina asansörsüz ve kalorifersizdir. Zemin ve normal katların girişi Fatsa Caddesi tarafından sağlanmakta olup bodrum kata giriş arka cephedeki 12 Eylül Caddesinden sağlanmaktadır. Bodrum kat depo-işyeri şeklinde yapılmış olup sac kepenklidir. İç duvarları sıvalı ve boyalıdır. Zemini mozaik kaplıdır. Zemin kat işyeri vasıflı olup ön cephesi alüminyum camekanlıdır. Arka cephede bulunan penceresi alüminyum doğramalıdır. İç duvarları sıvalı ve boyalıdır. Zemini mozaik kaplıdır. Bina içi merdivenlerin zemini ile 1. ve 2. normal katlarda bulunan mahallerin zemini mozaik kaplamalı, 2. normal katta arka cephedeki oda zemini laminant parke kaplamalıdır. Pencereleri alüminyum doğramalıdır. Yapı bodrum katta 68,00 m2, zemin katta 73,00 m2, 1. katta 73,00 m2 ve 2. katta 76,00 m2 olmak üzere toplamda 290,00 m2 kullanım alanına sahiptir.Yapı, mimarlık ve mühendislik hizmetlerine esas olarak III. sınıf B grubu yapılar sınıfına girmektedir.Ordu İli Çatalpınar İlçesi Merkez Mahallesi 116 ada 6 numaralı parselde kayıtlı olan 68,67 m² yüzölçümlü arsa olup imar planı içinde kalmaktadır. Taşınmaz, konut+ticari yerleşim alanında kalmaktadır. Fatsa Caddesine ve 12 Eylül Caddesine cephelidir. İlçe merkezindedir. Taşınmaz Belediye sınırları, İmar Planı içerisindedir. Taşınmaz bu yönleriyle arsa vasfındadır. Arazi yapısı eğimlidir. Bitişik nizam yapılaşma konumundadır.


Kıymeti : 271.437,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 11/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 09/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : FATSA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI FATSA / ORDU


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/552 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/09/2019
*İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere İİK 127'ye göre tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR