BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/Zafer'de 95 m² üzerine kurulu üç katlı bina icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01059508
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : ZAFER MAH. / BAHAR
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 95
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAYAT 02.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3100 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
315,394 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
24.12.2019 14:15
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2018/3100 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 333 Ada, 7 Parsel, ZAFER Mahalle, 3 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası nitelikli taşınmazın; Gürsu-Zafer Mahallesi Işıklar Sokak No:9 adresinde bulunan zemin+2 normal+teras katlı betonarme binadır. Dış giriş kapısı demir doğramadır. Ruhsatsız olarak inşaa edilmiştir. 95.00 m2 üzerine kuruludur.Zemin Kat:1/3 lük kısmı garaj,2/3 lük kısmı daire olarak kullanılmaktadır. Garaj kısmının demir doğrama kapısı bulunmakta olup zeminleri beton,duvarlar badanalı boyalıdır. Daire giriş kapısı çelik,1 oda, 1 salon,mutfak,bamyo,wc den oluşmaktadır. Oda ve salon zeminleri laminent parke,pencereler pvc,kapılar Amerikan lake kapıtavanlar kartonpiyerli, mutfakta mermer set altı üstü dolaplaryerler seramik,banyoda duşakabin,klozet,lavabo mevcut olup yerler ve duvarlar seramik,wc.de yerler ve duvarlar seramik olup ısınma doğalgaz kombi kalarifer ile sağlanmaktadır. 1.Kat:Daire giriş kapısı çelik, 2 oda, 1 salon,hol,mutfak,bamyo,wc den oluşmaktadır. Oda ve salon zeminleri laminent parke,pencereler pvc,kapılar Amerikan lake kapı tavanlar kartonpiyerli,mutfakta mermer set altı üstü dolaplar yerler seramik,banyoda duşakabin,klozet,lavabo mevcut olup yerler ve duvarlar seramik,wc.de yerler ve duvarlar seramik olup ısınma doğalgaz kombi kalorifer ile sağlanmaktadır. 2.Kat: Daire giriş kapısı çelik, 2 oda, 1 salon, hol, mutfak, banyo, wc den oluşmaktadır.Oda ve salon zeminleri laminent parke,pencereler pvc,kapılar Amerikan lake kapı tavanlar kartonpiyerli,mutfakta mermer set altı üstü dolap laryerler seramik,banyoda duşakabin,klozet,lavabo mevcut olup yerler ve duvarlar seramik,wc.de yerler ve duvarlar seramik olup ısınma doğalgaz kombi kalorifer ile sağlanmaktadır. Teras Kat: Yerler beton,1 metre duvarlı,çelik kontsorsiyon çatılıdır. 95.00 m2 alanındadır.İlçe merkezine yakın olmakla ulaşım yakınından geçen toplu taşım otobüs ve dolmuşlarla sağlanmaktadır. Çevresinde aynı tarzda yapılaşmalar bulunduğu,her türlü alt yapı hizmetlerinin (elektrik,su,ulaşım vb.) olduğu,kamu kurum kuruluş okul,camii vb yerlere yakın konumdadır.
Yüzölçümü : 99,43 m2
Kıymeti : 315.394,00 TL
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Gürsu Uygulama İmar Planı kapsamında plan üzerinde çekme mesafeleri dahilinde bitişik nizam 3 kat konut alanında, kaldığı belirtilmiştir.
KDV Oranı : %8Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/11/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 24/12/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafl arıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3100 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR