ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun Çarşamba'da 2 adet 2 katlı betonarme bina ve arsası icradan satılıktır

ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065355
Şehir : Samsun / Çarşamba
Semt-Mahalle : SUNGURLU MAH. / ÇARŞAMBA
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 12.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1062 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
149,860 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2019 15:15
İkinci Satış Günü
:
19.12.2019 15:15
Satış Yeri
:
ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ- Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA
İCRA DAİRESİ

2016/1062 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Çarşamba İlçe, 734 Ada, 5 Parsel, SUNGURLU Mahalle/Köy, Çarşamba Merkez Sungurlu Mah. Akpınar Sokakta bulunan 734 Ada 5 Nolu Parsel tapu kaydında 267,77 m2 dir. İmar Planında Bitişik Nizam 2 Kat konut alanına tahsisli olduğu, İmar planında yola terk alanı bulunmamaktadır. Parselin komşu parselleriyle şuulu bir durumu yoktur ve tek başına inşaat ruhsatı alabilecek imar durumuna sahiptir. Bu parsel üzerinde 2 adet 2 katlı betonarme inşaat tarzında yapı vardır.
Bu parsel mahalle merkezi yerlerinden birinde olmakla beraber ilçe merkezine uzak mesafededir. İlçe merkezi giriş noktalarından biri olan dörtyola kuş uçuşu 1250 metre,ilçenin batı yaka meydanına kuş uçuşu 1750 metre mesafededir. Taşınmaz meskun bir alanda yer almakta olup arsa vasfındadır.Çarşamba Belediyesi ve Samsun Büyükşehir Belediyesinin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır.Taşınmazda yol, altyapı, elektrik, çöp gibi hizmetleri vardır. Taşınmaz Akpınar sokağa cephelidir. Yanında ve çevresinde bina, market mevcuttur.
1.YAPI: İki katlı betonarme karkas inşaat tarzında bir yapıdır.Her iki katı da 100 m2 alana sahiptir ve her iki katı da mesken olarak kullanılmaktadır. Yapının zemin katın giriş kapısı ahşap doğrama,1.kat giriş kapısı çelik giriş kapılıdır.Yapının dış cephesinin bir kısmı sıvalı ve boyalıdır,bir kısmı ise sadece sıvalıdır.Yapının zemin kat dış cephe doğramaları ahşap doğrama,1.kat dış cephe doğramaları pvc doğramadır. Yapı çatılıdır.
2.YAPI:İki katlı betonarme karkas inşaat tarzında bir yapıdır. Her iki katı da 108 m2 alana sahiptir ve her iki katı da mesken olarak kullanılmaktadır.Yapının zemin katına,giriş kapısı demir doğrama olan kapalı garaj yapılmıştır.Yapının dış cephesinin bir kısmı sıvalı ve boyalıdır,bir kısmı ise sadece sıvalıdır.Yapının dış cephe doğramaları dış cephesinin boyalı olan kısımlarında pvc doğrama,sadece sıvalı olan kısımlarında ahşap doğramadır. Yapının zemin kat meskenin giriş kapısı demir doğrama kapıdır, 1.kat meskenin giriş kapısı çelik kapıdır.Yapı çatılıdır. Taşınmazın 1/2 hissesi satılmaktadır.
Adresi : Sungurlu Mh. Çarşamba Samsun
Kıymeti : 149.860,77 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 20/11/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 19/12/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ- Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1062 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR