ŞEREFLİKOÇHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şereflikoçhisar'da 2 katlı bina ve arsası icradan satılıktır

ŞEREFLİKOÇHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112754
Şehir : Ankara / Şereflikoçhisar
Semt-Mahalle : HACIENBİYA MAH. / ŞEREFLİKOÇHİSAR
Kat Sayısı : 2
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

HİSAR 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/750 ESAS
Muhammen Bedeli
:
203,265 TL
Birinci Satış Günü
:
06.03.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
01.04.2020 14:15
Satış Yeri
:
Belediye Nikah Ve Toplantı Salonu - Ptt Üstü 2. Kat ŞEREFLİKOÇHİSAR / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞEREFLİKOÇHİSAR İCRA DAİRESİ
2017/750 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Ankara İl, Şereflikoçhisar İlçe,Hacıenbiya mah. 1368 ada 5 parsel, ana taşınmaz nitelir Arsa , taşınmaz üzerinde zemin ve üstünde kat olmak üzer 2 katlı yığma kerpiç mesken ve bakımsız tandır damı ve kömürlük olarak kullanılan ekonomik değeri olmayan müştemilatlar mevcuttur. taşınmaz arsada bir kısmında yapılar mevcut, bir kısmında ise bakımsız meyveli ve meyvesiz ağaçlar mevcuttur. Taşınmaz üzerindeki iki katlı konutun , alt katı konut olarak kullanılmadığı üst katı ise kapalıdır. tavanlar ahşap döşeme olup ancak alt kat bakımsız olduğundan tavan destelerle korunmaktadır. 3 oda mutfak salon ve wc ve banyodan ibarettir. Soba ile ısıtılmaktadır. taşınmaz yaklaşık 41-50 yıllık yapı olup yıpranma payı %60 dır. konut değeri 70.560,TL ağaçların değeri 1.415,0 TL arsa bedeli 131.290,0 TL toplam 203.265,0 TL dir.
Adresi: Hacıenbiya Mah Etlioğlu CdŞereflikoçhisar / ANKARA
Yüzölçümü: 525,16 m²
Kıymeti : 203.265,00 TL
KDV Oranı : %18
İmar Durumu : İnşaat tarzı Ayrık Nizam 4 Kat Konut yapı müsaadeli ada içerisinde yer almaktadır.
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 06/03/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 01/04/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Belediye Nikah Ve Toplantı Salonu - Ptt Üstü 2. Kat ŞEREFLİKOÇHİSAR / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/750 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR