SİİRT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Siirt Kooperatif Mahallesi'nde betonarme bina arsası ile birlikte icradan satılıktır

SİİRT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01043806
Şehir : Siirt
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 29.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/116 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,151,450 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
26.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
Siirt Adalet Sarayı-Siirt İcra Müdürü Odası-Merkez/Siirt

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİİRT İCRA DAİRESİ

2018/116 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Siirt İl, Merkez İlçe, KOOPERATİF Mahallesi, Kooperatif Mevkii, 485 Ada, 2 Parsel, 285,00m2 yüzölçümlü Ana taşınmaz Arsa niteliğinde olan Taşınmaz.
Taşınmazın Özellikleri: Siirt İli, Merkez İlçe, Kooperatif Mahallesi, Kooperatif Mevkii, 485 Ada, 2 Numaralı Parsel, Zemin Tipi: Ana Taşınmaz, Hisse Tipi: Müşterek, Anataşınmaz niteliği Arasa olan Taşınmaza ilişkin, Bilirkişi Raporunda belirtilen nitelikleri: Taşınmaz bütün belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Arsa üzerinde 4 kat ve teras kat olmak üzere, Toplam 5 katlı betonarme Bina bulunmakta ve bu bina 3. Sınıf B grubu yapılar arasına girmektedir. Binanın; Zemin, 1. ve 2. Katı: Her dairenin 3 Oda,1 Salon, 1 Mutfak, 1 Banyo 1 Wc ile 1 adet teras şeklinde balkonunun bulunduğu dairede iç kapıların ahşap doğrama kapı, giriş kapısınındemir doğramakapı, pencerelerin PVC doğramalı, zemin kaplamasının mozaik kaplama olarak yapılmış olduğu, duvarın plastik boyalı olduğu, banyo ile WC duvarlarının boydan boya fayansile kaplı olduğu, ve dairelerin görünümü itibari ile 16-20 yaşlarında, ve daire alanının 150,00m2 olduğu görülmüştür. 3. Katı: bu dairenin 3 Oda, 1 Salon, 1 Mutfak, 1 Banyo 1 Wc ile 1 adet teras şeklinde balkonunun bulunduğudairede iç kapıların ahşap Amerikan doğrama kapı, giriş kapısının çelik kapı, pencerelerin PVC doğramalı, zemin kaplamasının ahşap parke kaplama olarak yapılmış olduğu, duvarın saten boyalı olduğu, banyo ile WC duvarlarının boydan boya fayansile kaplı olduğu, ve dairenin görünümü itibari ile 16-20 yaşlarında, ve daire alanının 150,00m2 olduğu görülmüştür. Teras Katı: Bu katta 2 Oda, 1 Mutfak ile 1 Wc bulunduğu, iç kapıların ahşap doğrama kapı, giriş kapısının ahşap doğrama kapı, pencerelerin ahşap doğramalı, zemin kaplamasının mozaik kaplama olarak yapılmış olduğu, duvarın plastik boyalı olduğu ve teras katın görünümü itibari ile 16-20 yaşlarında, ve alanının 75,00m2 olduğu, taşınmaz üzerinde 4 adet 13-15 yaşlarında İncir, 3 Adet 13-15 yaşlarında Nar, 3 Adet 15-17 yaşlarında asma ağaçlarının bulunduğu görülmüştür.
Adresi : Kooperatif Mah.1736 Sokak No:21 Merkez /Siirt Merkez / SİİRT
Arsa Yüzölçümü : 285 m², Arsa Payı: - , Kıymeti: 1.151.450,00 TL , KDV Oranı : %18
İmar Durumu : Taşınmaz, Şehirİmar planı dahilinde olup, İmar planında Ayrık Nizam 6 katlı konut alanı olarak planlanmıştır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 26/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Siirt Adalet Sarayı-Siirt İcra Müdürü Odası-Merkez/Siirt
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/116 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR