İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şişli'de 6 katlı bina (1/8 hissesi) icradan satılıktır

İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01183967
Şehir : İstanbul / Şişli
Semt-Mahalle : MECİDİYEKÖY MAH. / MECİDİYEKÖY
Kat Sayısı : 6

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 03.07.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6036 ESAS
Muhammen Bedeli
:
422,500 TL
Birinci Satış Günü
:
28.08.2020 15:45
Satış Yeri
:
İstanbul 10. İcra Müdürlüğü Mezat SalonuB Blok 3. Kat Kapı No:B3-336 Nolu Od

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ

2018/6036 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı/Özellikleri:İstanbul İli, Şişli İlçesi, MECİDİYEKÖY Mahallesi, 9738 Ada, 13 Parsel, Yüzölçümü; 120,00 m2. Borçluya ait1/8 hissesi. Satışa konutaşınmaz; Tapuda Şişli İlçesi Mecidiyeköy Mahallesi, 9738 ada 13 parsel sayılı yer, Belediye kayıtlarında ise İzzetpaşa Mahallesi, Avcı Sokak, Bina No:8 olan binadır. Satışa konu taşınmaz; arsa üzerinde, Bodrum kat+ Zemin Kat+Asma kat+5 Normal Kat+ Çatı katı yapı bulunmaktadır. Asansörsüz, ısınma Doğalgaz kat kalorifer sistemlidir. Binanın Zemin ve asma katları dükkan olduğu görülmüştür. Bodrum kat kapalı olduğundan girilememiştir. Bina ortak alanı olarak düşünülmüştür. Normal katlar ve çatı katının da daire olduğu görülmüştür. Her katta bir daire mevcuttur. Davalı Borçlu tapu kaydında 1/8 hisse sahibidir. İlgili Belediyeden gelen bilgilere göre Yapı ruhsatına rastlanmadığı beyanı doğrultusunda kaçak olduğu, Borçlunun 4. Kat, 4 Nolu Daireyi kullandığı tespit edilmiştir. Yapısal Özellikleri; Salon +3 Yatak odası+Mutfak+Banyo+WC + Balkon ve Hol hacimlerinden oluşmaktadır. Salon Masif ahşap parke, mutfak, hazır dolaplı, ahşap kapılı, ıslak alanlar seramik kaplıdır. Pencereler PVC çift camlıdır. Bina asansörsüz olup, ısınma doğalgaz kombi sistemlidir. Daire alanı yaklaşık net alanı 95m2dir.
Adresi: İzzetpaşa Mahallesi, Avcı Sokak, Bina No:8 Şişli / İSTANBUL
İmar Durumu: Şişli Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 30/10/2018 tarih ve 31372 sayılı yazılarında, Şişli İlçesi, İzzetpaşa Mahallesi, Tapuda, Şişli İlçesi Mecidiyeköy Mahallesi, 9738 ada 13 parsel sayılı yer; 24/06/2006 tasdik tarihli, 1/1000 ölçekli Şişli Merkez ve Çevresi Uygulama İmar Planında ve 15/11/2014 tasdik tarihli, 1/1000 ölçekli Konut alanlarında Kat Yükseklikleri Hakkında Tadil Planında H: 4 kat (Hmaks: 14,50m) irtifada, bitişik Nizam Konut alanında kalmaktadır. Söz konusu yerin 18/16169 sayılı dijital imar işlem dosyasında yapılan incelemede; yapı ruhsatına rastlanılmamış olduğundan, net kullanım alanı ve yapı ruhsat tarihi hususunda bilgi verilememektedir
Kıymeti : 422.500,00 TL (Taşınmazın borçluya ait 1/8 hissesi.) -KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/08/2020 günü 15:45 - 15:50 arası
Satış Yeri: İstanbul 10. İcra Müdürlüğü Mezat SalonuB Blok 3. Kat Kapı No:B3-336 Nolu Oda -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesini İstanbul 10. İcra Müdürlüğü T.Vakıflar Bankası Çağlayan Adliye Şubesinde bulunan TR140001500158007265092207 İBAN numaralı emanet hesabına T.C. kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar Milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanunun 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir; alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Satıştan doğan Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile tahliye ve teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, tapu harcının 1/2'si satış bedelinden karşılanacaktır. Taşınmaz üzerinde ipotek alacağı bulunması halinde, ihale bedeli ipotek alacağını karşılamıyor ise taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenmeyecektir.
3- İpotek sahibi alacaklıların, irtifak hakkı sahiplerinin ve diğer ilgililerin (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını, özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını, dayanağı belgeler ile ilan tarihinden itibaren (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacaktır. Bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.127. Mad. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara ve takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6036 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/06/2020*Örnek no:27

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR